Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Stal Mielec rozbiła Solną Wieliczka

I liga K: Stal Mielec rozbiła Solną Wieliczka

Nie zwalnia tempa lider tabeli ITA TOOLS Stal Mielec. Ekipa z Podkarpacia w krótkich trzech setach wygrała z Solną Wieliczka 3:0. Przyjezdne w żadnym z setów nie przekroczyły bariery 20 punktów. Mielczanki pozostały liderkami tabeli, Solna jest trzecia.

Od samego początku spotkania liderki tabeli narzuciły swój styl gry. Na efekty ich dobrej postawy nie trzeba było długo czekać. Punktowy atak Weroniki Gierszewskiej dał im pięciopunktową przewagę (6:1). Przerwa na żądanie wzięta przez trenera Ryszarda Litwina na niewiele się zdała. Mielczanki grały pewnie, ustrzegły się błędów własnych, czego nie można powiedzieć o drużynie z solnego miasta. Pojedyncze ataki Anny Wojciechowskiej, czy Magdaleny Grabki nic nie wniosły do gry, w natarciu była Stal. Po ataku Karoliny Staniszewskiej było 17:11. Po atakach Emilii Muchy było 23:16. Wspomniana Staniszewska zakończyła tego seta atakiem ze skrzydła.

W drugiej partii spotkania obraz gry nie uległ zmianie, mielczanki dominowały w każdym elemencie siatkówki. Punktowały z niemal każdej pozycji, seriami zdobywały punkty. Ich rywalki z Wieliczki nie miały zbyt wiele do powiedzenia, były tłem na tle dobrze dysponowanych gospodyń. Po asie serwisowym Karoliny Staniszewskiej było 12:5 dla zespołu z Podkarpacia. Trener gości rotował składem, brał przerwy na żądanie, zabiegi te na niewiele się zdały. Przyjezdne miały problemy z przyjęciem, popełniły wiele prostych błędów, przegrywały 12:18. Straciły wówczas cztery punkty z rzędu, w polu zagrywki ręki nie zwalniała Weronika Gierszewska, było 22:12 dla miejscowej ekipy. Blok Olgi Musiał i Pauliny Brzoski zakończył tę partię.

Trzeci set niczym nie różnił się do poprzedniego. Wieliczanki dotrzymały kroku swoim rywalkom do stanu 8:8. Przy stanie 14:10 w polu zagrywki zameldowała się Sylwia Kucharska, siatkarka ta popisała się  dwoma asami serwisowymi. Wieliczanki kompletnie stanęły w miejscu, w jednym ustawieniu straciły sześć punktów z rzędu, przegrywały 10:20. W ich szeregach nie było zawodniczki, która poderwałaby drużynę do skutecznej gry. Punktowy blok Darii Dąbrowskiej oraz Pauliny Brzoski zakończył ten jednostronny mecz.

MVP: Karolina Staniszewska

ITA TOOLS Stal Mielec- Solna Wieliczka 3:0
(25:18, 25:14, 25:14)