Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: ITA TOOLS Stal Mielec bez problemu pokonała Libero

I liga K: ITA TOOLS Stal Mielec bez problemu pokonała Libero

Jednostronny mecz obejrzeli kibice w Mielcu. Stal zgodnie z planem pokonała Libero Aleksandrów Łódzki 3:0. Przedostatnia drużyna tabeli była tłem w całym meczu. Na uwagę zasługuje fakt, że pierwszy punkt w trzecim secie aleksandrowianki zdobyły dopiero przy stanie 0:17.

Od samego początku mecz zarysowała się przewaga Stali Mielec, seria błędów własnych zmusiła trenera Macieja Tietiańca do przerwania gry, było 7:2 dla gospodyń. Było to dobre posunięcie tego szkoleniowca, za sprawą Izabeli Wasiak oraz Oliwi Laszczyk Libero zbliżyło się na dwa punkty do swoich rywalek (8:10). Kolejne akcje tego meczu należały do zespołu z Podkarpacia, punktowała Katarzyna Urbanowicz oraz Sandra Szczygioł, Stal prowadziła 16:10. Set ten nie miał większej historii, gospodynie dominowały w obronie oraz grze na siatce i to zupełnie wystarczyło do odniesienia zwycięstwa w premierowym secie.

Tylko do stanu 7:7 trwała w miarę wyrównana gra obu ekip. Potem zarysowała się wyraźna przewaga ekipy z Podkarpacia. Dobrze zaprezentowała się Katarzyna Urbanowicz, przy jej serii było 10:7. Wynik rozjechał się na dobre, aleksandrowianki były tłem i nie potrafiły zniwelować strat Kolejną serią zagrywek popisała się Paulina Stroiwąs i było 18:11 dla mielczanek. Błąd własny Gliwy w polu zagrywki zamknął seta numer dwa.

Set trzeci był ostatnim w tym meczu, w polu zagrywki pojawiła się Dominika Mras i pozostała w nim do stanu 17:0. Przyjezdne miały bardzo duże problemy z organizacją własnej gry, nic im nie wychodziło, myliły się w każdym elemencie siatkówki. Dopiero w końcówce meczu udało im się podreperować nieco wynik tego seta, przy stanie 21:10 o pierwszą przerwę na żądanie poprosił trener Michał Betleja. Nie zmienia to jednak faktu, że zespół Libero był tłem dla mielczanek i na tym poziomie rozgrywkowym taki wynik na pewno nie przystoi. Ponowny błąd własny zespołu gości w polu zagrywki zakończył ten mało ciekawy mecz.

MVP: Sandra Szczygioł

ITA TOOLS Stal Mielec – Libero Aleksandrów Łódzki 3:0
(25:19, 25:15, 25:12)

Stal: Stroiwąs (11), Molenda (4), Bryda (11), Mras (1), Urbanowicz (6), Szczygioł (15), Samul (libero) oraz Muszyńska (2), Hnatyszyn (2), Kużniar, Hochołowska (2)
Libero: Kołodziejczyk, Laszczyk (8), Ruszkiewicz (5), Wojtkiewicz (5), Gajewska (5), Wasiak (10), Smeja (libero) oraz Mastalska (1), Lipińska, Gliwa