Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Horror w Sosnowcu dla siatkarek z Nowego Dworu Maz.

I liga K: Horror w Sosnowcu dla siatkarek z Nowego Dworu Maz.

Niesamowite emocje przeżywali kibice i przede wszystkim siatkarki na sobotnim meczu I ligi w Sosnowcu. Płomień przegrał dwa pierwsze sety z LOS-em Nowy Dwór Mazowiecki i gdy wydawało się, że mecz zaraz się skończy… zaczął odrabiać straty. Gospodynie doprowadził do tie-breaka, w nim prowadziły już czterema punktami i… przegrały w końcówce 15:17. Dwa punkty pojechały do Nowego Dworu Mazowieckiego, a ogromne wrażenie sprawił w tym meczu swoją grą Marta Duda.

Mecz w Sosnowcu zaczął się od przewagi przyjezdnych, które dość szybko wypracowały sobie przewagę. Nie do zatrzymania w ataku była Marta Duda, świetnie na środku siatki radziła sobie Łucja Laskowska. W końcówce nowodworzanki jednak wyraźnie przysnęły i niewiele brakowało, by zespół Płomienia je dogonił. Set skończył się jednak wygraną LOS-u 25:23.

W drugiej partii przewaga podopiecznych trenera Bartosza Kujawskiego była już dużo większa. Nowodworzanki z łatwością zdobywały punkty i wygrały tego seta wysoko. Gdy prowadził również w trzeciej partii wydawało się, że szybko zakończą mecz i zgarną pewne trzy punkty. Wtedy jednak… do walki zebrały się gospodynie. Dogoniły rywala i w emocjonującej końcówce na przewagi wygrały tego seta 26:24, wciąż pozostając w grze.

W trzecim secie, który był bardzo wyrównany, sosnowiczanki grały bardzo dobrze blokiem. Brylowały w tym elemencie Nikola Abramajtys i Wiktoria Nowak i siatkarki Płomienia ku swojej i kibiców radości wygrały 25:22, doprowadzając do tie-breka. Podopieczne trenera Krzysztofa Zabielnego poszły za ciosem w tie-breaku i przy zmianie stron boiska prowadził 8:4. Przy stanie 12:8 wydawało się, że nic im nie odbierze już wygranej i wówczas… wyższy bieg włączyły przyjezdne. Znów z bardzo dobrej strony pokazały się Marta Duda i Łucja Laskowska (13:11), potem LOS doprowadził do wyrównania, a w końcówce na przewagi po asie serwisowym Laskowskiej wygrał cały mecz 3:2 i zgarnął w Sosnowcu dwa punkty.

Asotra Płomień Sosnowiec – LOS Nowy Dwór Mazowiecki 2:3
(23:25, 15:25, 26:24, 25:22, 15:17)

Płomień: Klekot, Sidor (10), Cembrzyńska (10), Nowak (9), Abramajtys (13), Piśla (7), Colik (libero) oraz Trojnar, Głodzinska (3), Bodzęta (13) i Woźniczka (3)
LOS: Laskowska (16), Jaworska (5), Filipek (6), Świętoń (6), Deptuch (10), Duda M. (31), Balcerowicz (libero) oraz Duda A. (1), Wołoszyn i Jędrzejewska (6)