Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Horror w Poznaniu na korzyść gospodyń

I liga K: Horror w Poznaniu na korzyść gospodyń

Prawdziwą huśtawkę nastrojów zafundowały kibicom drużyny Energetyka i Poznań i LOS-u nowy Dwór Mazowiecki. Po trzech partiach bliżej końcowego zwycięstwa były zawodniczki z Mazowsza, prowadziły one 2:1. Poznanianki nie spuściły głów, wygrały dwa kolejne sety i odniosły drugie zwycięstwo w tegorocznych rozgrywkach.

Poznanianki udanie otworzyły mecz z ekipą z Mazowsza, w bloku punktowała Emilia Oktaba, jej koleżanki dobrze zagrały w polu zagrywki i prowadziły 8:4. Wówczas o przerwę na żądanie poprosił trener Bartosz Kujawski i jak się okazało było to dobre posunięcie. Jego podopieczne za sprawą Sandry Świętoń odrobiły straty i odskoczyły na dwa punkty (13:11). Nowodworzanki poszły za ciosem, ręki w ataku nie zwalniała Aleksandra Deptuch, nieźle spisywała się Marta Duda, zespół gości prowadził 18:13. Gospodynie nie poddawały się zbliżyły się na jeden punkt po ataku Agaty Plagi (18:19). W końcówce gospodynie popełniły proste błędy, które zadecydowały o porażce drużyny z wielkopolski (20:25).

W kolejnym secie tego spotkania podbudowane zwycięstwem nowodworzanki poszły za ciosem, odrzuciły od siatki swoje rywalki i prowadziły 7:4. Reprymenda trenera Marcina Patyka okazała się być skuteczna, jego podopieczne przy serii zagrywek Agaty Plagi odrobiły straty i miały dwa punkty więcej niż LOS, atakowała Martyna Gorzkiewicz (13:11). Przyjezdne dotrzymały kroku swoim rywalkom do stanu 18:16 po czym stanęły w miejscu. Ponownie dała o sobie znać Agata Plaga, zawodniczka ta popisała się asem serwisowym. Jej koleżanki czujnie zagrały w bloku i zbudowały sobie sześciopunktową przewagę (22:16). Punktowy blok na Sandrze Świętoń zapewnił poznaniankom zwycięstwo w tej części gry (25:17).

Otwarcie seta numer trzy należało do LOS-u, po ataku Sandry Świętoń nowodworzanki prowadziły 3:1. Odpowiedź Energetyka była natychmiastowa, dobrze w polu zagrywki spisała się Emilia Oktaba, dzięki niej miejscowa ekipa prowadziła 7:4. Riposta zespołu gości była natychmiastowa, ciężar gry wzięła na siebie Marta Duda, cenne punkty zdobyła Aleksandra Deptuch i doszło do remisu  po 9. Gra obu zespołów falowała, obie drużyny seriami zdobywały  punkty i seriami je traciły. Po błędzie zespołu gości Energetyk miał cztery punkty więcej (15:11), wówczas o przerwę na żądanie poprosił Bartosz Kujawski. Jego podopieczne szybko odpowiedziały, ciężar gry na siebie wzięła Marta Duda, był kolejny remis (15:15). Przy stanie 18:18 w polu zagrywki zameldowała się Łucja Laskowska, zawodniczka ta popisała się dwoma asami serwisowymi, punkt w ataku dołożyła Aleksandra Deptuch i było 21:18 dla LOS-u. Nowodworzanki w końcówce prowadziły 24:21, ich rywalki doprowadziły do remisu po 24. Dwa proste błędy ekipy z Wielkopolski zadecydowały o porażce tej drużyny w stosunku 24:26.

Ton wydarzeniom na boisku w dalszym ciągu nadawały siatkarki z Nowego Dworu Mazowieckiego. Po błędach Energetyka zespół gości prowadził 5:2, poznanianki doprowadziły do remisu po 5, z dobrej strony po raz kolejny pokazała się Agata Plaga. Żadnej z ekip nie udało się zbudować wyraźnej przewagi, punktowy kontratak Martyny Szczepuły zmusił trenera Bartosza Kujawskiego do przerwania gry, Energetyk prowadził 14:11. Przewaga gospodyń wzrosła do czterech punktów po kontrataku w wykonaniu Agaty Plagi (16:12). Nowodworzanki nie poddawały się wiele ożywienia w ich poczynania wniosła Katarzyna Jędrzejewska, dzięki niej LOS tracił zaledwie jeden punkt (18:19). Więcej siatkarskich argumentów miały poznanianki, as serwisowy Martyny Szczepuły sprawił, że Energetyk doprowadził do remisu w całym meczu. O wszystkim miał zadecydować tie-break.

W nim od samego początku meczu dobrze funkcjonował blok zespołu gości, LOS prowadził 5:2. Poznanianki nie potrafiły zniwelować strat, miały duże problemy ze skończeniem swojej pierwszej akcji i w efekcie tego traciły na zmianie stron boisk cztery punkty (4:8). Nic nie zapowiadało późniejszego scenariusza wydarzeń. Przy stanie 7:10 o druga przerwę na żądanie poprosił trener Patyk. Jego podopieczne z mozołem odrabiały straty i doprowadziły do remisu 11:11 po ataku Agaty Plagi. Dzięki swojej kapitan Weronice Fojucik odskoczyły na trzy punkty (14:11) i był to moment kluczowy tego seta. Niezawodna Agata Plaga zakończyła te zmagania skutecznym atakiem.

MVP: Martyna Gorzkiewicz

Enea Energetyk Poznań – LOS Nowy Dwór Mazowiecki 3:2
(25:22, 25:17, 24:26, 25:22, 15:12)

Energetyk: Gorzkiewicz (4), Plaga (20), Oktaba (14), Reiter (12), K. Laskowska, (11), Fojucik (11), Rafałko (libero) oraz W. Pisarska, Szczepuła (8), Niwald i D. Dąbrowska
LOS: Ł. Laskowska (13), Jaworska (1), Filipek (12), Świętoń (11), M.Duda (15), Deptuch (15),  Balcerowicz (libero) oraz Jędrzejewska (3), A.Duda i Wołoszyn