Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Energetyk z trzema punktami, trwa zła passa Płomienia

I liga K: Energetyk z trzema punktami, trwa zła passa Płomienia

Energetyk Poznań pokonał Płomień Sosnowiec 3:1. Gospodynie przegrały trzeci mecz z rzędu, poznanianki kontynuują zwycięską serię w 2021 Roku. Dzięki tej wygranej siatkarki Energetyka znalazły się na drugim miejscu w tabeli I ligi.

Mecz w Sosnowcu udanie otworzyły poznanianki, które prowadziły 3:0, ze skrzydła punktowała Weronika Fojucik. Do remisu doszło przy serii Martyny Kołodziej (4:4). Przyjezdne odrzuciły od siatki swoje rywalki, zawodniczki Płomienia popełniły błędy i przegrywały 6:9. Ekipa z Wielkopolski czujnie zagrała na siatce, punktowała w polu zagrywki i po ataku z piłki przechodzącej w wykonaniu Emilii Oktaby prowadziła 13:9. Przerwa wzięta przez trenera Krzysztofa Zabielnego okazała się być dobrym posunięciem. Następnie inicjatywę przejął zespół z Sosnowca, przy zagrywkach Magdaleny Trojnar doprowadził on do remisu po 14. Gra obu ekip falowała, ciężar gry w ekipie z Poznania wzięła na siebie Oriana Miechowicz, dzięki niej poznanianki miały pięć punktów więcej niż Płomień (20:15). Przy stanie 24:20 sosnowiczanki zerwały się do odrabiania strat, z dobrej strony pokazała się Inez Pfeifer-Jucha, Płomień zniwelował straty do jednego punktu (23:24). Ostatnie słowo w tym secie należało do ekipy z Poznania, seta atakiem ze skrzydła zamknęła Klaudia Świstek.

W secie numer dwa zespół Płomienia przy serii Marii Woźniczki zbudował sobie pięciopunktową przewagę (6:1). Przyjezdne miały duże problemy z przyjęciem, nie kończyły ataków z pierwszego uderzenia i po dwóch atakach Magdaleny Trojnar przegrywały 2:9. Druga przerwa wzięta przez trenera gości nic nie zmieniła. Poznanianki poderwała do skutecznej gry środkowa Anna Regulska, atakowała Oriana Miechowicz, po jej zbiciu przewaga beniaminka zmalała do dwóch punktów (11:9). Miejscowe zawodniczki przez dłuższy czas utrzymały dwupunktową przewagę, po asie serwisowym Anny Regulskiej Płomień miał zaledwie jeden punkt więcej niż Energetyk (18:17). Punktowy blok na Weronice Fojucik okazał się być kluczowym momentem seta (21:18). Po skutecznych kontratakach Patrycji Patoń było 24:19 dla zespołu z Sosnowca. Błąd dotknięcia siatki przez Annę Regulską zakończył rywalizację w tym secie.

W kolejnej odsłonie meczu wynik oscylował wokół remisu. Ponownie dała znać o sobie Maria Woźniczka, przy jej zagrywkach poznanianki straciły cztery punkty z rzędu i przegrywały 4:9. Odpowiedź ekipy gości była natychmiastowa, po dwóch skutecznych zagrywkach Klaudii Świstek zniwelowały straty do dwóch punktów (7:9). Był to chwilowy zryw Energetyka. Przestój jaki przytrafił się poznaniankom sprawił, że przy stanie 13:8 dla Płomienia o przerwę poprosił szkoleniowiec gości. Po niej przestój zanotowały gospodynie, w jednym ustawieniu straciły pięć punktów z rzędu i przegrywały 14:15, ze skrzydła punktowała Klaudia Świstek. Obie drużyny grały punkt za punkt i żadnej z nich nie udało się wypracować przewagi. Po atakach Klaudii Świstek i asie serwisowym Malwiny Stachowiak poznanianki miały trzypunktową przewagę (21:18). Punkt zdobyty bezpośrednio z zagrywki przez Partycję Patoń sprawił, że tablica wyników wskazała remis po 22. W końcówce więcej szczęścia miały poznanianki, atak Oriany Miechowicz i punkt zdobyty z zagrywki przez tą siatkarkę sprawiły, że ekipa z Wielkopolski wygrała tę część meczu.

Podbudowane wygraną w poprzednim secie przyjezdne punktowały w bloku i prowadziły 3:0. Sosnowiczanki nie kończyły ataków z pierwszego uderzenia, myliły się w przyjęciu. Nie do zatrzymania była Klaudia Świstek, która napędziła grę swojej drużyny. Gospodynie stanęły w miejscu, seriami traciły punkty i przegrywały 6:11. Po asie serwisowym Emilii Oktaby było 14:7 dla Energetyka. Podopieczne trenera Krzysztofa Zabielnego były w odwrocie. Zmiany w składzie oraz przerwy w drużynie z Sosnowca nic nie zmieniły. Ekipa z Poznania kontrolowała boiskowe wydarzenia, seta atakiem zakończyła niezawodna Klaudia Świstek.

MVP: Weronika Fojucik

Asotra Płomień Sosnowiec – Enea Energetyk Poznań 1:3
(23:25, 25:21, 23:25, 19:25)

Płomień: Trojnar (5), Czerwińska (3),  Bagrowska (14), Kołodziej (2), Woźniczka (5), Patoń (33), Colik (libero) oraz Pfeifer-Jucha (1), Bodzęta, Buczek, Kawa i Bartyzel (libero)
Energetyk: Klekot (5), Regulska (3), Świstek (16), Miechowicz (22), Oktaba (8),  Fojucik (17), Skorowska (libero) oraz W. Pisarska, M. Pisarska,  Nowakowska, Stachowiak (1), i Niwald