Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Energetyk i SAN-Pajda zagrają w play-off

I liga K: Energetyk i SAN-Pajda zagrają w play-off

fot. SAN-Pajda Jarosław

Zakończyły się rozgrywki w sezonie zasadniczym w I lidze kobiet. W ostatniej kolejce swoje mecze wygrały zespoły SAN-Pajdy i Energetyka, te drużyny zagrają w play-off. Płomień Sosnowiec przegrał w Opolu z liderem tabeli i zakończył rozgrywki, do niespodzianki doszło w Szczyrku, gdzie tamtejsze uczennice przegrały z ostatnią Olimpią Jawor. Tarnowianki wywiozły trzy punkty z Gliwic, a serię porażek przełamała ekipa Solnej Wieliczka.

Lider tabeli pokonał 3:0 beniaminka z Sosnowca i było to jego 21. zwycięstwo w tegorocznych rozgrywkach. Płomień tylko momentami nawiązał wyrównaną grę z dobrze dysponowanymi opolankami. Atutami Uni była gra w bloku i obronie, Gabriela Makarowska gubiła blok swoich rywalek i to w zupełności wystarczyło do odniesienia zwycięstwa, MVP tego spotkania została wybrana Kinga Stronias.Gospodynie były lepsze w bloku (18-4), w polu zagrywki (4-2), miały lepsze przyjęcie i lepszą skuteczność w ataku. Przyjezdne zakończyły rozgrywki na szóstym miejscu i mogą być w pełni zadowolone z osiągniętego wyniku. Celem Płomienia było utrzymanie i cel ten został zrealizowany z nawiązką. Podopieczne trenera Nicoli Vettoriego czeka teraz 400-kilometrowa wyprawa do Jarosławia. W najbliższą środę zmierzą się one z tamtejszym SAN-Pajdą w jego hali. Rywalizacja będzie  toczyła się do dwóch zwycięstw.

 – Mecz przeciwko ekipie z Sosnowca był dla nas ważny, bo mogliśmy w nim sprawdzić, czy zawodniczki, które ostatnio borykały się z kontuzjami, są w stanie nam wydatnie pomóc w play-off. Sprawdzian ten wypadł pozytywnie, więc śmiało można ocenić, że pod względem zdrowotnym jesteśmy w pełni gotowi do walki – powiedział trener opolanek.

SAN-Pajda znał wynik meczu w Opolu oraz w Poznaniu i starcie z Częstochowianką nie miało większego znaczenia dla układu tabeli. Siatkarki z  Podkarpacia w pełni wywiązały się ze swoich ról. Wygrały siódmy mecz z rzędu i zagrają w play-off. Przyjezdne spod Jasnej Góry wysoko zawiesiły poprzeczkę swoim rywalkom, wygrały trzeciego seta i dzielnie walczyły w czwartym. Nie wystarczyło to jednak do zdobycia choćby jednego punktu. O zwycięstwie jarosławianek zadecydowała dobra gra w polu zagrywki (11-4), lepsze przyjęcie i przede wszystkim mniejsza liczba błędów własnych. Liderkami SAN-Pajdy były Katarzyna Saj oraz Aleksandra Dudek, obie zdobyły po 14 punktów. Najskuteczniejszą siatkarką wśród częstochowianek była Angela Mroczek – 15 punktów. Jarosławianki zakończyły rundę zasadniczą na piątym miejscu, a drużyna z Częstochowy zajęła ósme miejsce, wygrała 10 meczów, a przegrała ich 14.

Ze swojej roli wywiązały się też siatkarki z Poznania, wygrały one z beniaminkiem z Nowego Dworu Mazowieckiego 3:1. Nie mające nic do stracenia podopieczne trenera Bartosza Kujawskiego postawiły opór swoim rywalkom, ale poza wygranym trzecim setem nie było ich stać na nic więcej. Poznanianki dominowały w każdym elemencie siatkówki, szczególnie widoczna różnica była w bloku (18-4), w polu zagrywki (8-4). Najelpiej punktującą zawodniczką tego spotkania była MVP Weronika Fojucik, zdobywczyni 21 punktów. – Cały zespół zagrał bardzo dobrze w obronie oraz w ataku i jestem z tego bardzo zadowolona. W fazie play-off będziemy grały o jak najwyższe cele, gra w play-off na pewno nie będzie łatwa – powiedziała Weronika Fojucik. Nowodworzanki wygrały dziewięć meczów, przegrały piętnaście i zajęły dziewiąte miejsce.

Do dużej niespodzianki doszło w Szczyrku. Tamtejsze młode uczennice niespodziewanie przegrały 1:3 z ostatnią Olimpią Jawor. Uczennice nie zagrały tak skutecznie jak miało to miejsce we wcześniejszych spotkaniach. W drużynie SMS-u szwankowało przyjęcie, gospodynie słabiej zagrały w ataku. Grę drużyny gości napędziła Wiktoria Makarewicz (23 punkty) oraz Sandra Mielczarek (24 punkty). Wynik ten niczego nie zmienił w układzie tabeli. Drużyna SMS zajęła drugie miejsce w tabeli, wygrała 18 meczów, a w 6 musiała uznać wyższość swoich przeciwniczek. Olimpia była najsłabszą drużyną w sezonie 2020/2021, wygrała zaledwie dwa mecze i przegrała aż 22.

Solna Wieliczka przełamała serię siedmiu porażek z rzędu i pokonała Karpaty Krosno 3:0. W meczu tym krośnianki miały w każdym secie kilkupunktową przewagę, ale nie zdołały jej utrzymać. Krośnianki miały lepsze przyjęcie, ale gorszą skuteczność w ataku, były lepsze w polu zagrywki (3-2). Z kolei w bloku lepsze były siatkarki z solnego miasta (11-8). Dzięki zdobytym trzem punktom wieliczanki wyprzedziły swoje bezpośrednie rywalki w tabeli i zakończyły rozgrywki na 11. miejscu. Solna w całym sezonie wygrała 9, a przegrała 15 spotkań. Takim samym bilansem legitymują się Karpaty, które zajęły przedostatnie miejsce.

W Gliwicach tamtejsza AZS Politechnika przegrała z zespołem z Tarnowa 0:3. Przyjezdne dominowały w całym meczu i nie pozostawiły złudzeń swoim rywalkom komu należy się zwycięstwo. W ekipie z Gliwic szwankowało przyjęcie, nie było zawodniczki, która wzięłaby na siebie ciężar gry. Przyjezdne z Tarnowa dominowały w grze na siatce, były lepsze w polu zagrywki i to wystarczyło do odniesienia zwycięstwa. Najskuteczniejszą zawodniczką tego spotkania była zdobywczyni 20 punktów Agnieszka Cur. Tarnowianki zajęły siódme miejsce, w 12 spotkaniach to one były górą, a w 12 były ich przeciwniczki.  Zespół z Gliwic uplasował się na 10 miejscu wygrał 8 meczów, a 16 przegrał.

Zobacz również:
Wyniki i tabela I ligi kobiet

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę