Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Energetyk Poznań wyraźnie uległ Stali Mielec

I liga K: Energetyk Poznań wyraźnie uległ Stali Mielec

ITA TOOLS Stal Mielec rozbiła Eneę Energetyka Poznań na jego boisku 3:0. Gospodynie w żadnym secie nie przekroczyły bariery 20 punktów. Emocji w tym spotkaniu było jak na lekarstwo, przewaga i dominacja zespołu z Podkarpacia nie podlegała żadnej dyskusji.

W pierwszej partii spotkania poznanianki dotrzymały kroku swoim rywalkom do stanu 9:9. Następnie na boisku zarysowała się wyraźna przewaga przyjezdnych. Mielczanki dobrze spisały się obronie, kontrataki zamieniały w punkty i po ataku Sonii Kubackiej prowadziły 19:13. Energetyk był tłem dla liderek tabeli, nie potrafił sforsować bloku swoich rywalek. Pojedyncze ataki Oriany Miechowicz na niewiele się zdały. Podopieczne trenera Wiesława Popika wysoko wygrały tę część zawodów.

W drugiej partii spotkania przewaga i dominacja zespołu gości była jeszcze bardziej wyraźna. Mielczanki dominowały w każdym elemencie siatkówki. Odrzucone od siatki poznanianki popełniły wiele prostych błędów. Przy stanie 10:15 straciły osiem punktów z rzędu, przegrywały 10:23. W tym momencie losy tej partii były rozstrzygnięte. Po raz drugi w tym meczu zespół gości wysoko wygrał seta i prowadził w całym spotkaniu 2:0.

Obraz gry nie uległ zmianie także w trzecim secie, który był ostatnim w tym meczu. Podopieczne trenera Marcina Patyka były równorzędnym rywalem dla swoich rywalek do stanu po 7. Przy stanie 15:12 w polu zagrywki zameldowała się Weronika Gierszewska i pozostała w nim do końca zawodów. Poznanianki w jednym ustawieniu straciły dziesięć punktów z rzędu, popełniły wiele prostych błędów zarówno w przyjęciu oraz w ataku. Tym samym przegrały tę odsłonę  spotkania oraz cały mecz.

MVP: Sonia Kubacka

Enea Energetyk Poznań – ITA TOOLS Stal Mielec 0:3
(16:25, 12:25, 12:25)

Energetyk: Sobalska, Molenda, Suchan, Miechowicz, Pamuła, Dopierała, Rafałko (libero) oraz Tomczyk, Niwald
Stal: Staniszewska, Kulig, Mucha, Gierszewska, Kubacka, Kucharska, Pancewicz (libero) oraz Bryda, Daria Dąbrowska, Budnik, Brzoska, Łyduch (libero)