Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Energetyk pokonał NOSiR i zagra w play-off

I liga K: Energetyk pokonał NOSiR i zagra w play-off

Energetyk Poznań pokonał zespół z Nowego Dworu Mazowieckiego 3:1. Beniaminek wygrał trzecią partię po zaciętej grze, na więcej nie było go stać. Dzięki tej wygranej ekipa z Wielkopolski zapewniła sobie grę  najważniejszej części sezonu. W najbliższą środę zmierzy się w Poznaniu ze Stalą Mielec.

Poznanianki dobrze otworzyły mecz z beniaminkiem z Mazowsza, bardzo dobrze zagrały na siatce. Punktowała Oriana Miechowicz, było 4:1 dla Energetyka. Przyjezdne miały duże problemy z przyjęciem, nie kończyły ataków z pierwszego uderzenia. Po tym jak asem serwisowym popisała się Oriana Miechowicz było 9:3. Przez dłuższy czas utrzymała się przewaga zespołu ze stolicy Wielkopolski. Nowodworzanki dzięki czujnej grze w obronie i przede wszystkim dużej cierpliwości zbliżyły się do Energetyka na trzy punkty (12:15). Grę przerwał trener Marcin Patyk, nie przyniosło to żadnych efektów ponieważ jego podopieczne popełniły proste błędy w ataku i był remis po 16. Motorem napędowym gospodyń była Klaudia Świstek, po jej zagrywkach gospodynie zbudowały sobie czteropunktową przewagę (22:18). Przewaga ta utrzymała się do końca seta, atak Weroniki Fojucik zakończył rywalizację w tym secie.

W kolejnym secie tego meczu żadnej z drużyn nie udało się zbudować przewagi. Mecz nie stał zbyt wysokim poziomie, gra falowała. Punktowy atak Anny Regulskiej sprawił, że Energetyk prowadził 9:7. Gospodynie dyktowały warunki gry, po raz kolejny dała o sobie znać Klaudia Świstek. Bardzo dobrze spisała się zarówno w ataku jak i obronie. Zespół gości popełnił wiele prostych błędów, ponownie miał problemy z przyjęciem, a pojedyncze ataki Nadii Wydmańskiej, czy Katarzyny Jędrzejewskiej nic nie zmieniły. W dalszym ciągu stroną dominującą była drużyna z Wielkopolski.. Po błędzie własnym przyjezdnych tablica wyników wskazała prowadzenie Energetyka 17:12. Ani przez moment przewaga gospodyń nie była zagrożona, podwójny blok Oriany Miechowicz i Emilii Oktaby na Katarzynie Jędrzejewskiej zakończył tego seta.

Nowodworzanki udanie otworzyły seta numer trzy i prowadziły 3:0. Dzięki skutecznej grze w bloku Weroniki Fojucik doszło do remisu 4:4. Obie drużyny grały punkt za punkt, grę gości napędziła Sandra Świętoń, atakowała ze skrzydła, punktowała w bloku i dzięki niej NOSiR prowadził 11:9. Kolejne punkty zdobyte na środku siatki przez Wiktorię Paluszkiewicz sprawiły, że grę przerwał trener gospodyń, poznanianki przegrywały 10:13. Przerwa ta nic nie zmieniła nowodworzanki dominowały w grze na siatce, po ataku Nadii Wydmańskiej miały cztery punkty więcej niż Energetyk (17:13). Wiele ożywienia w poczynania poznanianek wniosła Pola Nowakowska, dzięki niej doszło do remisu 19:19. Wynik ponownie oscylował wokół remisu. Poznanianki nie wykorzystały swoich szans, miały cztery meczbole. Po zaciętej grze na przewagi tę część meczu wygrały podopieczne trenera Bartosza Kujawskiego. Atakiem ze skrzydła zmagania zakończyła Julia Serowiecka.

Ostatnia partia tego meczu miała jednostronny przebieg. Poznanianki odrzuciły od siatki swoje rywalki, dominowały w grze na siatce, w bloku punktowała Emilia Oktaba (6:3). Do stanu 9:6 przyjezdne dotrzymały kroku gospodyniom po czym przytrafił im się przestój, przy serii Klaudii Świstek było 13:7. Drużyna gości seriami traciła punkty, miała duże problemy z przyjęciem. Sandra Świętoń pojedynczymi atakami próbowała poderwać swoje koleżanki do skutecznej gry, ale nie znalazła wsparcia. Klaudia Świstek była nie do zatrzymania w ataku, podobnie jak Weronika Fojucik. Po ataku tej drugiej zawodniczki było 19:12. Poznaniankom nie przytrafił się przestój i po skutecznym bloku wygrały one seta numer cztery i dopisały do swojego dorobku trzy punkty.

MVP: Weronika Fojucik

Enea Energetyk Poznań – NOSiR Świt Nowy Dwór Mazowiecki 3:1
(25:21, 25:18, 30:32, 25:16)

Energetyk: Klekot (3), Regulska (6), Świstek (15), Miechowicz (12), Oktaba (11), Fojucik (20), Skomorowska (libero) oraz Nowakowska (7), Stachowiak, Bińczycka (1) i Niwald
NOSiR: Kołodziejczyk (1), Paluszkiewicz (6), Wołoszyn (2), Turkot (6), Jędrzejewska (6), Cybulska (1), Balcerowicz (libero) oraz Wydmańska (8), Tkaczyk (1), Serowiecka (5), Świętoń (14) i Duda (5)