Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Energetyk pewnie pokonał zespół beniaminka

I liga K: Energetyk pewnie pokonał zespół beniaminka

Udanie zmagania w 2021 roku rozpoczął zespół z Poznania. Energetyk pewnie pokonał w meczu wyjazdowym zespół NOSiR-u 3:0. Gospodynie dzielnie walczyły w drugim i trzecim secie, ale było to za mało na dobrze dysponowany zespół gości. Dzięki temu zwycięstwu podopieczne trenera Marcina Patyka zajmują czwarte miejsce w tabeli.

Beniaminek z Nowego Dworu Mazowieckiego udanie rozpoczął mecz z Energetykiem i na początku prowadził 3:0. Do wyrównania doszło przy serii zagrywek Klaudii Świstek (4:4). Od tego momentu do stanu 8:8 obie ekipy grały punkt za punkt. Następnie do głosu doszły podopieczne trenera Bartosza Kujawskiego. W polu zagrywki nieźle spisała się Klaudia Turkot, zawodniczka ta atakowała z lewego skrzydła i przy prowadzeniu NOSiR-u 12:9 o przerwę na żądanie poprosił szkoleniowiec Energetyka. Przy stanie 14:12 zespół z Mazowsza stanął w miejscu, stracił sześć punktów z rzędu (14:18). Zespół z Poznania poderwała do skutecznej gry kapitan Klaudia Świstek. Przyjezdne odrzuciły od siatki swoje rywalki, punktowały w bloku i przy serii Anny Regulskiej prowadziły 23:15. Niemoc gospodyń trwała w najlepsze. Set zakończył się wysokim zwycięstwem poznanianek w stosunku 25:16.

W drugim secie żadnej z ekip nie udało się wypracować wyraźnej przewagi. Przyjezdne po kontrataku Klaudii Świstek prowadziły 7:5. Poznanianki poszły za ciosem, ponownie punktowały w w bloku i miały pięć punktów więcej od gospodyń (13:8). Do remisu doszło po tym, jak serią trudnych zagrywek popisała się Sandra Świętoń. Zespół gości popełniał błędy własne (13:13). Po tym jak z piłki przechodzącej zaatakowała Emilia Oktaba, Energetyk prowadził 16:14. Gospodynie zdołały odpowiedzieć swoim przeciwniczkom. Skutecznie zagrała Klaudia Turkot, po jej zbiciu NOSiR prowadził 18:17. Bardziej doświadczony zespół z Poznania wyrównał stan rywalizacji, a po skutecznym ataku Weroniki Fojucik miał dwa punkty więcej od NOSiR-u (20:18). Był to moment zwrotny tego seta. Nowodworzanki nie zdołały doprowadzić do wyrównania. Popełniły błędy własne, miały problemy ze skończeniem ataków z pierwszego uderzenia i po raz drugi musiały uznać wyższość zespołu ze stolicy Wielkopolski. Punktowy blok na Klaudii Turkot zakończył rywalizację w tej części meczu.

W ostatniej odsłonie spotkania od samego początku poznanianki narzuciły swój styl gry i po ataku Oriany Miechowicz prowadziły 6:3. Wiele ożywienia w poczynania zespołu z Nowego Dworu Mazowieckiego wniosła Katarzyna Jędrzejewska, dzięki niej miejscowa ekipa wyrównała stan rywalizacji na 7:7. Po raz kolejny w tym spotkaniu przyjezdne postawiły szczelny blok, którego nie mogły sforsować gospodynie i po tym jak punkt w tym elemencie zdobyła Emilia Oktaba, tablica wyników wskazała prowadzenie Energetyka 16:13. Ton wydarzeniom na boisku nadawały przejezdne, które w końcówce prowadziły 24:16. Chwilowe rozluźnienie nie miało większego wpływu na ich wygraną. Seta oraz mecz atakiem zakończyła Oriana Miechowicz.

NOSiR Świt Nowy Dwór Mazowiecki – Enea Energetyk Poznań 0:3
(16;25, 22:25, 20:25)

NOSIR: Tkaczyk (1), Świętoń (10), Duda (4), Paluszkiewicz (10), Wołoszyn (4), Turkot (3), Balcerowicz (libero) oraz Wydmańska (5), Serowiecka, Kołodziejczyk (1) i Jędrzejewska (6)
Energetyk: Klekot (1), Regulska (4), Świstek (9), Miechowicz (20), Oktaba (5), Fojucik (14), Skomorowska (libero) oraz Wnuk (libero)