Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Enea Energetyk Poznań lepsza od SAN-Pajdy Jarosław

I liga K: Enea Energetyk Poznań lepsza od SAN-Pajdy Jarosław

Podopieczne trenera Marcina Patyka pokonały 3:1 SAN-Pajdę Jarosław i pozostały na czwartym miejscu w ligowej tabeli. Zespół z Podkarpacia dzielnie walczył w tym meczu, wyjechał bez punktu ze stolicy Wielkopolski. Przyjezdne nadal pozostają bez zwycięstwa w meczach wyjazdowych.

Jarosławianki lepiej otworzyły spotkanie, po ataku Weroniki Gierszewskiej prowadziły 4:2. Do remisu po 6 doszło po błędzie własnym w ataku ekipy gości. Na boisku lepiej radziły sobie przyjezdne, po asie serwisowym Weroniki Krysztofiak ponownie miały dwa punkty więcej niż Energetyk (8:6). Gospodynie szybko odpowiedziały swoim rywalkom, czujnie zagrały w bloku, tablica wyników wskazała remis 9:9. „Biszkopty” lepiej zagrały w obronie, ustrzegły się błędów własnych i zbudowały sobie trzypunktową przewagę (14:11). Trener Marcin Patyk przerwał grę, na niewiele się to zdało. W natarciu nadal był zespół z Podkarpacia, który czujnie zagrał na siatce i prowadził 21:14. W zespole gości nie do zatrzymania była Weronika Krysztofiak, która popisała się serią trudnych zagrywek. Można powiedzieć, że jarosławianki przegrały wygranego seta, popełniły wiele prostych błędów. Najpierw serią zagrywek popisała sią Martyna Szczepuła, a następnie Weronika Fojucik. Przy serii tej drugiej zawodniczki Energetyk odrobił straty i prowadził 24:22. O tym komu przypadnie zwycięstwo musiała decydować gra na przewagi, ostatecznie po błędzie zespołu gości zwycięstwo odniosły poznanianki.

W drugiej partii spotkania wynik oscylował wokół remisu (2:2, 5:5, 7:7). Następnie serią trudnych zagrywek popisała się Weronika Krysztofiak, przyjezdne miały trzy punkty więcej niż Energetyk (10:7). Do remisu 13:13 doszło po serii błędów własnych zespołu gości. Więcej do powiedzenia miały siatkarki z Jarosławia, ich motorem napędowym była Krysztofiak. Przy jej kolejnej serii zagrywek SAN-Pajda prowadził 19:15. Był to moment zwrotny tego seta. Do końca zmagań dominowały podopieczne trenera Piotra Pajdy, gospodynie miały problemy z przyjęciem. Ostatni punkt bezpośrednio  zagrywki zdobyła Natalia Szmajduch.

W trzeciej odsłonie spotkania na boisku trwała zacięta gra. Poznanianki dobrze zagrały w bloku, prowadziły 6:4. Ich radość nie trwała zbyt długo, kilka chwil później doszło do remisu 8:8. Ciężar gry na siebie w zespole z Poznania wzięła Martyna Gorzkiewicz, która skutecznie gubiła blok swoich rywalek (12:10). Gra falowała, raz jedna, a raz druga drużyna obejmowała prowadzenie po czym traciła je na rzecz rywalek.  Punktowy atak Weroniki Krysztofiak dał zespołowi gości dwupunktową przewagę (16:14), jarosławianki miały problemy ze skończeniem ataków, nadziewały się na szczelny blok swoich rywalek, doszło do kolejnego remisu (16:16). Gospodynie lepiej zagrały w obronie, punktowały w kontratakach (20:17). Daria Dąbrowska dołożyła jeszcze punkty w ataku oraz w polu zagrywki, było 22:19. Do końca seta trwała dominacja miejscowej drużyny, która wygrała tego seta po błędzie w ataku Weroniki Gierszewskiej.

Chcąc myśleć o przedłużeniu rywalizacji jarosławianki musiały wygrać seta numer cztery. Podopieczne trenera Marcina Patyka narzuciły swój styl gry, przy serii Łucji Laskowskiej było 5:1. Przestój jaki przydarzył się ekipie ze stolicy Wielkopolski nie ma większego wpływu na dalszy przebieg seta. Miejscowa drużyna lepiej zagrała na siatce, kontrataki zamieniała w punkty.  Z dobrej strony pokazała się Dagmara Dąbrowska, cenne punkty zdobyła Weronika Fojucik. „Biszkopty” dotrzymały kroku swoim przeciwniczkom do stanu 13:9, po czym stanęły w miejscu. Punktowy atak Weroniki  Fojucik dał miejscowej drużynie sześciopunktową przewagę (18:12). Pomimo ambitnej postawy SAN-Pajdy zawodniczki tego klubu nie zdołały odrobić strat i zeszły z boiska pokonane. Atak Dagmary Dąbrowskiej zakończył ten mecz.

MVP: Emilia Oktaba

Enea Energetyk Poznań – SAN-Pajda Jarosław 3:1
(26:24, 21:25, 25:21, 25:19)

Energetyk: Gorzkiewicz (4), Oktaba (13), Reiter (4), Laskowska (11), Fojucik (9), Dagmara Dąbrowska (15), Rafałko (libero) oraz Plaga, Szczepuła (10) i Pisarska (1)
SAN-Pajda: Stepko (10), Marcyniuk (11), Krysztofiak (12), Poreda (4), Gierszewska (13), Szmajduch (3), Murdza (libero) oraz Papszun (1), Zięba, Kawa (5) i Bartyzel (libero)