Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Dwa weekendowe mecze siatkarek AZS AWF Warszawa

I liga K: Dwa weekendowe mecze siatkarek AZS AWF Warszawa

Zespół AZS-u AWF Warszawa w sobotę w ramach 3. kolejki rozgrywek I ligi zmierzył się z faworytem z Mielca. Siatkarki Stali pewnie wygrały w stolicy 3:0 i zabrały komplet punktów ze sobą. W niedzielę warszawskie akademiczki rozegrały awansem mecz z uczennicami Szkoły Mistrzostwa Sportowego ze Szczyrku. Tym razem gospodynie były górą i wygrały to spotkanie po zaciętej walce w tie-breaku.

W trzeciej kolejce siatkarskiej 1. ligi kobiet mielczanki po raz pierwszy w tym sezonie zagrały mecz na wyjeździe. ITA Tools Stal mierzyła się z AZS-em AWF Warszawa. Dla mieleckich siatkarek był to trzeci mecz bez straty seta. Najwięcej walki było w drugiej partii gry, jednak gospodynie nie zdołały wykorzystać swojej szansy i przegrały seta na przewagi. Trzeci set to całkowita dominacja ITA Tools Stali. Mielczanki tę partię wygrały aż do 13. Przyjezdne miały sporą przewagę na siatce – atakowały o wiele skuteczniej niż warszawianki, do tego w bloku wygrały 11-4.

ITA Tools Stal Mielec obecnie zajmuje drugie miejsce w tabeli 1. ligi kobiet – tuż za Roleski PWSZ Tarnów. Obie drużyny mają na swoim koncie komplet punktów, bez przegranego seta. W sobotnim meczu z bardzo dobrej strony pokazała się w ekipie z Mielca Katarzyna Bryda, która zdobyła w całym spotkaniu 15 punktów. O dwa mniej na swoim koncie miała Sandra Szczygioł.

AZS AWF Warszawa – ITA TOOLS Stal Mielec 0:3
(18:25, 24:26, 13:25)

AZS AWF: Cybulska (3), Stroińska (2), Słowik (5), Latos (9), Waszyńska (12), Stafecka (2), Kosobucka (libero) oraz Rymko (libero), Ryglewicz, Nowakowska (1), Malczewska, Kierlewicz i Bąkiewicz (6)
Stal: Molenda (8), Bryda (15), Mras (2), Urbanowicz (4), Lach (8), Szczygioł (13), Samul (libero) oraz Muszyńska

Prosto z Białegostoku siatkarki Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Szczyrku udały się na niedzielny mecz do Warszawy. Ponownie przyszło im rywalizować w pięciosetowym starciu, w którym losy spotkania diametralnie się zmieniały.

Mecz rozpoczął się dla ekipy ze Szczyrku fatalnie, bo gospodynie zdobyły bardzo wyraźną przewagę. Odskoczyły na 8:4, następnie prowadziły m.in. 15:6 i 21:10, by wygrać nadspodziewanie łatwo. Stołeczne zanotowały pięć bezpośrednich punktów z zagrywki przy „pustym przebiegu” przeciwnej drużyny.

Świadkami dominacji – tyle, że uczennic SMS-u PZPS – kibice byli w partiach drugiej i czwartej, w których przy ograniczonej liczbie własnych pomyłek i skuteczności w ataku po kontrach podopieczne trenera Wiesława Popika triumfowały odpowiednio 25:18 i 25:13.

Wspomniane sety przedzielił ten najbardziej zażarty, zakończony triumfem zawodniczek AZS-u AWF Warszawa 25:23. Kluczowa różnica w statystykach zarysowała się na rzecz miejscowych w bloku i zagrywce. W tie-breaku rywalki także były lepsze, budując przewagę 12:4 i nie pozwalając się dogonić. Z 17 punktami mecz zakończyła Karolina Staniszewska. Pozytywne zdobycze zanotowały po stronie SMS-u PZPS również Oliwia Pietrzak (14) i Julia Lenik (12).

AZS AWF Warszawa – SMS PZPS Szczyrk 3:2
(25:11, 18:25, 25:23, 13:25, 15:10)

AZS: Ryglewicz (25), Cybulska (3), Słowik (4), Latos (15), Waszyńska (17), Stafecka (2), Rymko (libero) oraz Nowakowska, Malczewska, Krzysztoń (3), Kierlewicz, Bąkiewicz (2)  i Kosobucka (libero)
SMS: Zagumny (1), Pietrzak (14), Musiał (5), Jankowska (1), Kecher (10), Staniszewska (18), Łyduch (libero) oraz Janicka, Łagida, Stambrowska (2) i Lenik (12)