Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Dwa punkty dla Enei Energetyka w meczu z SAN-Pajdą

I liga K: Dwa punkty dla Enei Energetyka w meczu z SAN-Pajdą

W przeciągu niecałych 24 godzin Enea Energetyk Poznań rozegrał dwa mecze wyjazdowe i wywiózł z Podkarpacia 5 punktów. W Jarosławiu podopieczne trenera Marcina Patyka wygrały z tamtejszą ekipą 3:2. Energetyk wyprzedził w tabeli Częstochowiankę, a SAN-Pajda zrównał się liczbą punktów z Płomieniem.

W pierwszym secie meczu jarosławianki na początku zbudowały sobie czteropunktową przewagę (6:2). Odpowiedź zespołu z Poznania była natychmiastowa, w polu zagrywki ręki nie zwalniała Martyna Szczepuła, był remis po 6. Gra obu ekip falowała, raz jedna, a raz druga drużyna obejmowała prowadzenie po czym traciła je na rzecz rywalek. Po asie serwisowym Weroniki Gierszewskiej miejscowa drużyna odskoczyła na trzy punkty (15:12). Ciężar gry na siebie w zespole gości wzięła Dagmara Dąbrowska, po jej atakach doszło do remisu 16:16. Do stanu po 21 obie ekipy grały punkt za punkt. Końcówka seta należała do zespołu gości w szeregach którego ważną rolę odegrała Martyna Szczepuła. Błąd własny gospodyń sprawił, ze zwycięstwo odniosły poznanianki.

W drugiej odsłonie spotkania jarosławianki ponownie odskoczyły swoim rywalkom, miały cztery punkty więcej od nich (6:2).  Wówczas grę przerwał trener Marcin Patyk. Przez dłuższy czas prowadziły zawodniczki z Podkarpacia, w ataku dobrze spisała się Weronika Gierszewska. Po asie serwisowym Patrycji Papszun było 13:8 dla zespołu z Jarosławia. Przyjezdne przy serii zagrywek Klaudii Laskowskiej odrobiły straty i doprowadziły do remisu po 16. Do stanu po 18 obie ekipy grały punkt za punkt, następnie do głosu doszły miejscowe siatkarki. Ważną rolę w odniesieniu zwycięstwa w tej części gry miała Monika Kawa. Najpierw skutecznie zaatakowała, następnie zdobywał dwa punkty bezpośrednio z zagrywki, było 24:19 dla SAN-Pajdy. Atak ze skrzydła Weroniki Krysztofiak sprawił, że w całym meczu był remis.

Trzeci set był popisem zespołu gości. Przy serii zagrywek Darii Dąbrowskiej tablica wyników wskazała prowadzenie Enei Energetyka 12:2. Jarosławianki były w odwrocie, miały problemy z przyjęciem, popełniły wiele prostych błędów i były tłem dla swoich rywalek. Po kolejnym błędzie zespołu z Podkarpacia przewaga przyjezdnych wzrosła do dwunastu punktów (15:3). Wówczas to ekipie gości przytrafił się przestój. Miejscowa drużyna punktowała w bloku, lepiej zagrała na siatce, po błędach swoich przeciwniczek przegrywała 14:20. W tym momencie interweniował trener Marcin Patyk i przerwał grę, rozwiązanie to okazało się być skuteczne. Poznanianki punktowały w polu zagrywki, atak Martyny Szczepuły zamknął tę część zmagań.

Chcąc myśleć o przedłużeniu rywalizacji, SAN-Pajda musiał wygrać czwartą odsłonę meczu. Otwarcie tego seta należało do jarosławianek, błędy zespołu gości sprawiły, że przegrywał on 1:5. Role na boisku odwróciły się stroną dyktującą warunki gry były jarosławianki. Podopieczne trenera Marcina Patyka miały duże problemy z przyjęciem, co przełożyło się na skuteczność w ataku. Set miał jednostronny przebieg, po ataku Weroniki Gierszewskiej było 12:4 dla SAN-Pajdy. Odpowiedź poznańskiej drużyny była natychmiastowa, serią trudnych zagrywek popisała się Martyna Gorzkiewicz, jej koleżanki punktowały w bloku, zmniejszyły straty do czterech punktów, przegrywały 9:13. Kolejna seria zagrywek Weroniki Gierszewskiej oraz jej imienniczki Krysztofiak sprawiły, że zespół z Jarosławia powiększył swoje prowadzenie (22:13). Chwilowy przestój w końcówce seta nie miał wpływu na końcowe zwycięstwo jarosławianek, wygrały one tego seta w stosunku 25:20.

O tym, komu przypadnie zwycięstwo w tym meczu, musiał decydować tie-break. W nim ton wydarzeniom na boisku nadawały przyjezdne. Jarosławianki dotrzymały kroku swoim rywalkom do stanu 4:6, po czym stanęły w miejscu. Po raz kolejny dała o sobie znać Martyna Gorzkiewicz, przy jej serii zagrywek było 11:4. Jarosławianki miały duże problemy z przyjęciem, drużyna z Wielkopolski czytała grę swoich przeciwniczek. W zespole z Poznania punktowała Agata Plaga, ostatni punkt zdobyła Dagmara Dąbrowska, tym samym dwa punkty pojechały do stolicy Wielkopolski.

SAN-Pajda Jarosław – Enea Energetyk Poznań 2:3
(21:25, 25:20, 17:25, 25:20, 6:15)

SAN-Pajda: Marcyniuk (10), Krysztofiak (12), Saj (6), P. Papszun (3), Gierszewska (23), Szmajduch, Bartyzel (libero) oraz Stepko (4), Magierowska, Poreda (1), Zięba (1), Kawa (13) i Murdza (libero)
Energetyk: Gorzkiewicz (3), Oktaba (8), K. Laskowska (11), Szczepuła (15), Fojucik (11), Dagmara Dąbrowska (21), Rafałko (libero) oraz W. Pisarska, Plaga (11) i Niwald