Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga K: Cztery mecze przełożone, liderzy wygrywają

II liga K: Cztery mecze przełożone, liderzy wygrywają

Cztery mecze II ligi kobiet zaplanowane na ten weekend zostały przełożone na inne terminy. Zwycięstwa zanotowali liderzy trzech grup – swoje mecze wygrywały zespoły Chełmca Wałbrzych, LTS Legionovii oraz Silesii Volley Mysłowice. Sokół Mogilno swoje spotkanie rozegra w innym terminie. Po ciekawym meczu na dole tabeli grupy 4. Maraton Krzeszowice przekazał czerwoną latarnię Sandecji Nowy Sącz.

W grupie 1. swojego spotkania nie rozegrał lider tabeli, bowiem wyjazdowe spotkanie Sokoła Mogilno z Energetykiem II Poznań zostało przełożone na 15 grudnia. Grał za to wicelider tabeli i dość niespodziewanie przegrał w Gdańsku. Gedania pokonała 3:1 Pałac II Bydgoszcz, dzięki czemu awansowała na 4. miejsce w tabeli. Nie było niespodzianki w Policach. Najsłabszy zespół grupy 1. – SMS – przegrał w trzech szybkich setach z Wieżycą II Stężyca. Również w trzech setach zakończył się mecz w Szamotułach, gdzie gospodynie pokonały UKŻPS Kościan. Sporo emocji było za to w Toruniu. UKS ZSMS Poznań dwukrotnie wychodził na prowadzenie w meczu z miejscowym AZS UMK, ale torunianki za każdym razem doprowadzały do remisu, a w tie-breaku wygrały 15:13, dzięki czemu to one zapisały na swoim koncie dwa punkty.

W grupie 2. przełożono na inny termin dwa spotkania 10. kolejki. Mecz AZS Uniwersytet Gdański z Nike Węgrów odbędzie się dopiero w lutym, z kolei ŁKS II Łódź zagrać ma z Chemikiem Olsztyn 19 grudnia. W meczu na szczycie tabeli AZS UMCS Lublin świetnie rozpoczął mecz z LTS Legionovią, jednak po pierwszym wygranym secie oddał inicjatywę w ręce rywalek i to legionowianki cieszył się ze zdobycia kompletu punktów. Obecnie zespół z Mazowsza ma już 9 punktów przewagi nad rywalem. AZS Warszawa pewnie w trzech setach pokonał Krótką Mysiadło, dzięki czemu przesunął się w górę tabeli na 6. miejsce. Sporo emocji było w Siedlcach. Ostatnie w tabeli Ósemka prowadziła już 2:0 ze Sparta Warszawa, ale w trzecim secie stołeczny zespół odmienił losy tego spotkania. Warszawianki wygrały w tie-breaku 15:13 i zabrały ze sobą dwa punkty. Ósemka dzięki dwóm wygranym setom zrównała się punktami z Chemikiem Olsztyn.

W grupie 3. na inny termin przełożony został mecz SPS-u Panki z Volleyem Świdnica. Lider, Chełmiec Wałbrzych, pokonał w wyjazdowym spotkaniu 3:1 Sari Żory i powiększył swoją przewagę nad MKS-em II Kalisz do trzech punktów. Kaliszanki również wygrały swoje spotkanie, ale po tie-breaku, zdobywając dwa punkty na trudnym terenie w Nysie. Wyjazdowe zwycięstwa odniosły również drużyny z Wrocławia i Katowic. AZS AWF pokonał w Chrząstowicach 3:1 miejscowy Volley, z kolei Sokół wygrał 3:1 w Dąbrowie Górniczej z MKS-em. Sokół awansował na 3. miejsce w tabeli, a AZS AWF, który jest przedostatni, odrabia straty do rywali.

W grupie 4. jako jedynej odbyły się wszystkie zaplanowane na ten weekend spotkania. Lider z Mysłowic nie miał żadnych problemów z zainkasowaniem kompletu punktów w Szczyrku, pokonując uczennice SMS PZPS II 3:0. Na drugie miejsce awansował beniaminek z Sędziszowa Małopolskiego. Marba pokonała we własnej hali 3:0 Tomasovię Tomaszów Lubelski, wyprzedzając w tabeli rywalki o dwa punkty. Strata Marby do lidera wynosi 3 punkty. KSZO Ostrowiec Świętokrzyski wróciło na zwycięską ścieżkę i po zwycięstwie we własnej hali 3:1 z Popradem Stary Sącz dopisało sobie w tabeli trzy kolejne punkty. Komplet punktów ucieszył również siatkarki i kibiców z Krzeszowic. Maraton pokonując 3:0 Sandecję Nowy Sącz opuścił ostatnie miejsce w tabeli, spychając na nie pokonane rywalki. Zacięty mecz w Krakowie zakończył się podziałem punktów. Wisła prowadziła już 2:0 z SAN Pajdą II Jarosław, ale przyjezdne doprowadziły do remisu. W tie-breaku krakowianki wygrały 15:10 i to one zdobyły w tym meczu dwa punkty.