Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Częstochowianka z awansem do dalszej rywalizacji

I liga K: Częstochowianka z awansem do dalszej rywalizacji

fot. Michał Szymański

Siatkarki KS Sorella Częstochowianki Częstochowa przegrały 1. mecz ćwierćfinałowy 1. ligi kobiet, ale w drugim zrewanżowały się ENEA Energetykowi Poznań i doprowadziły do wyrównania rywalizacji. O awansie do półfinału przesądziło trzecie spotkanie, którego gospodyniami również były częstochowianki. Miejscowe zaprezentowały się świetnie, nie dając rywalkom ugrać choćby jednego seta i po pewnym zwycięstwie awansowały do fazy półfinałowej.

Jedynie w pierwszej partii mogliśmy mówić o większych emocjach, bowiem wynik rozstrzygnął się w końcówce, a gospodynie wygrały 25:22. W kolejnych dwóch setach gra przebiegała pod dyktando częstochowianek. Gospodynie wygrały do 16 i 18.Siatkarki z Częstochowy dobrze prezentowały się na zagrywce, zdobywając tym elementem 5 punktów. Mimo iż w przyjęciu zespoły spisywały się podobnie, to miejscowej lepiej wyglądały w ataku. Ich skuteczność wyniosła 36% w tym elemencie, podczas gdy rywalek zaledwie 27%. O dwa punktowe bloki więcej postawiły poznanianki, ale dużą rolę w tym meczu odegrały wybloki. Częstochowianka miała ich aż 12 (przy trzech Energetyka), dzięki czemu zawodniczki tej ekipy mogły wyprowadzać kontry.

Wśród gospodyń najwięcej punktów zdobyły Angela Mroczek – 15 i Daria Dąbrowska – 14. 7 „oczek” dołożyła Wiktoria Szumera, zaś 6 punktów zapisała na swoim koncie Agnieszka Czerwińska, której skuteczność w ataku wyniosła aż 56%. Przyjezdnym niewiele pomogło 15 punktów Agaty Plagi. Zawodniczka ta otrzymała do ataku 41 piłek, jednak skończyła tylko 13.

KS Sorella Częstochowianka Częstochowa – ENEA Energetyk Poznań 3:0
(25:22, 25:16, 25:18)

Stan rywalizacji  play-off do dwóch zwycięstw: 2:1, awans Częstochowianki

Składy zespołów:
Częstochowianka: Czerwińska (6 pkt.), Mroczek (15), Stachowicz (4), Rybak (6), Dąbrowska (14), Szumera (7), Dutkiewicz (libero) oraz Chmielewska
Energetyk: Gorzkiewicz (3), Regulska (3), Plaga (15), Reiter (5), Laskowska (8), Fojucik (7), Rafałko (libero) oraz Pisarska W., Szczepuła (3) i Pisarska M. (1)

Zobacz również:
Wyniki fazy play-off 1. ligi kobiet

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2022-04-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę