Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Częstochowianka z awansem do dalszej rywalizacji

I liga K: Częstochowianka z awansem do dalszej rywalizacji

Siatkarki KS Sorella Częstochowianki Częstochowa przegrały 1. mecz ćwierćfinałowy 1. ligi kobiet, ale w drugim zrewanżowały się ENEA Energetykowi Poznań i doprowadziły do wyrównania rywalizacji. O awansie do półfinału przesądziło trzecie spotkanie, którego gospodyniami również były częstochowianki. Miejscowe zaprezentowały się świetnie, nie dając rywalkom ugrać choćby jednego seta i po pewnym zwycięstwie awansowały do fazy półfinałowej.

Jedynie w pierwszej partii mogliśmy mówić o większych emocjach, bowiem wynik rozstrzygnął się w końcówce, a gospodynie wygrały 25:22. W kolejnych dwóch setach gra przebiegała pod dyktando częstochowianek. Gospodynie wygrały do 16 i 18.

Siatkarki z Częstochowy dobrze prezentowały się na zagrywce, zdobywając tym elementem 5 punktów. Mimo iż w przyjęciu zespoły spisywały się podobnie, to miejscowej lepiej wyglądały w ataku. Ich skuteczność wyniosła 36% w tym elemencie, podczas gdy rywalek zaledwie 27%. O dwa punktowe bloki więcej postawiły poznanianki, ale dużą rolę w tym meczu odegrały wybloki. Częstochowianka miała ich aż 12 (przy trzech Energetyka), dzięki czemu zawodniczki tej ekipy mogły wyprowadzać kontry.

Wśród gospodyń najwięcej punktów zdobyły Angela Mroczek – 15 i Daria Dąbrowska – 14. 7 „oczek” dołożyła Wiktoria Szumera, zaś 6 punktów zapisała na swoim koncie Agnieszka Czerwińska, której skuteczność w ataku wyniosła aż 56%. Przyjezdnym niewiele pomogło 15 punktów Agaty Plagi. Zawodniczka ta otrzymała do ataku 41 piłek, jednak skończyła tylko 13.

KS Sorella Częstochowianka Częstochowa – ENEA Energetyk Poznań 3:0
(25:22, 25:16, 25:18)

Stan rywalizacji  play-off do dwóch zwycięstw: 2:1, awans Częstochowianki

Częstochowianka: Czerwińska (6 pkt.), Mroczek (15), Stachowicz (4), Rybak (6), Dąbrowska (14), Szumera (7), Dutkiewicz (libero) oraz Chmielewska
Energetyk: Gorzkiewicz (3), Regulska (3), Plaga (15), Reiter (5), Laskowska (8), Fojucik (7), Rafałko (libero) oraz Pisarska W., Szczepuła (3) i Pisarska M. (1)