Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Cenne zwycięstwo SAN-Pajdy w Mielcu

I liga K: Cenne zwycięstwo SAN-Pajdy w Mielcu

Niezwykle emocjonujący mecz rozegrały drużyny Stali Mielec i SAN-Pajdy Jarosław. Po dwóch partiach biszkopty bliskie były zgarnięcia pełnej puli. Gospodynie wygrały dwa kolejne sety i o wszystkim musiał decydować tie-break. W nim lepsze okazały się jarosławianki. Dzięki tej wygranej SAN-Pajda zbliżył się do gry w fazie play-off.

Jarosławianki od samego początku narzuciły swój styl gry gospodyniom. Podopieczne trenera Adama Grabowskiego miały duże problemy z przyjęciem. Przy serii Darii Dąbrowskiej tablica wyników wskazała prowadzenie SAN-Pajdy 10:6. Przewaga biszkoptów wzrosła do sześciu punktów po kolejnym asie serwisowym w wykonaniu Wiktorii Nowak (13:7). Rozpędzone jarosławianki dyktowały warunki gry, odrzuciły swoje rywalki od siatki i ustrzegły się błędów. Przy zagrywkach Katarzyny Stepko było 20:13 dla zespołu z Jarosławia, mielczanki seriami traciły punkty. Tak wysokie prowadzenie sprawiło, że w zespole gości doszło do rozluźnienia. Mielczanki odrobiły wszystkie straty, punktowały w kontratakach i doprowadziły do remisu po 22. W końcówce prowadzenie zmieniało się jak w kalejdoskopie, więcej zimnej krwi zachowały jarosławianki. Seta asem serwisowym zamknęła Katarzyna Stepko.

Ciężar gry na siebie w zespole gości wzięła Katarzyna Saj, dzięki niej zespół znad Sanu prowadził 6:2. Gospodynie w dalszym ciągu nie potrafiły zneutralizować poczynań swoich rywalek. Sygnał do do odrabiania strat dała Katarzyna Bryda, dzięki jej zagrywkom doszło do remisu 12:12. Obie ekipy grały punkt za punkt, a gra falowała. Rozgrywająca SAN-Pajdy Karina Chmielewska popisała się trudnymi zagrywkami i dzięki niej przyjezdne zdobyły cztery punkty z rzędu i miały czteropunktowy zapas (23:19). Gospodynie zagrały na stojąco i nie zdołały odpowiedzieć drużynie gości. Seta zamknęła skutecznym atakiem ze skrzydła Katarzyna Saj.

Chcąc myśleć o przedłużeniu meczu mielczanki musiały wygrać seta numer trzy. Na początku żadnej z drużyn nie udało się uzyskać wyraźnej przewagi. Do stanu 6:6. Podopieczne trenera Adama Grabowskiego odrzuciły swoje rywalki od siatki. Przy serii Julity Molendy miejscowa ekipa prowadziła 10:6. „Biszkopty” nie poddawały się, czujnie zagrały na siatce, punktowały w bloku i po tym jak została zablokowana Katarzyna Bryda był remis po 16. Na tym skończyła się dobra postawa jarosławianek, serią zagrywek popisała się Dominka Mras, przyjezdne w jednym ustawieniu straciły sześć punktów z rzędu i przegrywały 17:23. Autowy atak Darii Dąbrowskiej zamknął tego seta.

Stal w dalszym ciągu była w odwrocie, wygrany set niczego nie zmienił i drużyna ta nadal musiała grać o pozostanie w meczu. Ciężar gry na siebie wzięła Kinga Hatala, dzięki niej mielczanki zbudowały sobie wysokie prowadzenie (11:4). Jarosławianki zagrały bez prądu i były tłem dla swoich rywalek. Liczne zmiany w składzie, przerwy na żądanie w ekipie SAN-Pajdy nic nie zmieniły. Strona dyktującą warunki gry były miejscowe siatkarki. Do stanu 20:13 gra toczyła się pod dyktando Stali. Wysokie prowadzenie mielczanek sprawiło, że ekipa ta poczuła się zbyt pewnie, popełniła wiele prostych błędów. W ekipie gości punktowała Aleksandra Dudek, w polu zagrywki ręki nie zwalniała Daria Dąbrowska. W efekcie tego Stal miała zaledwie jeden punkt przewagi (24:23). Punktowy atak Kingi Hatali sprawił, żę o końcowym zwycięstwie jednej z drużyn musiał decydować tie-break.

W nim na początku prowadziły gospodynie 2:0. Błędy własne w zespole z Mielca sprawiły, że tablica wyników wskazała remis po 3. Wynik oscylował wokół remisu (5:5, 6:6). Jarosławianki czytały grę swoich rywalek, punktowały w grze na siatce i na zmianie stron boisk miały jeden punt więcej od Stali (8:7). Gra falowała, do głosu doszły przyjezdne. W ataku ręki nie zwalniała Aleksandra Dudek, dobrze spisała się Katarzyna Saj. Dzięki nim SAN-Pajda prowadził 13:10. Gospodynie nie zdołały odpowiedzieć, mecz atakiem z lewego skrzydła zamknęła Daria Dąbrowska.

MVP: Daria Dąbrowska

SPS Stal Mielec- SAN-Pajda Jarosław 2:3
(26:28, 21:25, 25:19, 25:23, 12:15)

Stal: Hatala (26), Łukasiewicz (4), Stroiwąs (7), Żabińska (10), Molenda (5), Stachowicz (3), Samul (libero) oraz Bryda (21), Mras (1), Duda (6) i Wardęga (libero)
SAN-Pajda: Stepko (12), Chmielewska (3), Nowak (10), Dąbrowska (13), Saj (19), Dudek (23), Murdza (libero) oraz Krysztofiak (8), Bazan, Szymańska, Papszun i Dutkiewicz (libero)