Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Cenne trzy punkty Świtu, krośnianki z czwartą porażką

I liga K: Cenne trzy punkty Świtu, krośnianki z czwartą porażką

Siatkarki Świtu Nowy Dwór Mazowiecki pokonały Karpaty Krosno 3:1 i ze spokojem mogą patrzeć w górę tabeli. Zespół z Podkarpacia ma czego żałować, ponieważ w pierwszym secie prowadził 24:21 i przegrał go na przewagi. Świt ma na swoim koncie 7 punktów, a krośnianki z trzema zajmują przedostatnie miejsce w tabeli.

Na początku meczu obie drużyny grały punkt za punkt i żadnej z nich nie udało się uzyskać wyraźnej przewagi (4:4, 6:6, 8:8). Po atakach Anety Dudy oraz Sandry Świętoń nowodworzanki prowadziły 10:8. Przyjezdne szybko odpowiedziały swoim rywalkom po ataku Pauliny Niedźwieckiej oraz punkcie zdobytym bezpośrednio z zagrywki przez Karolinę Ogórek ponownie był remis 10:10. Krośnianki odrzuciły swoje rywalki od siatki, lepiej zagrały na siatce i przy serii Natalii Budnik prowadziły 16:12. W zespole gospodyń mnożyły się błędy własne, szwankowało przyjęcie, wiele ożywienia w poczynania gospodyń wniosła Katarzyna Jędrzejewska, która skutecznie zagrała na skrzydle i poprawiła przyjęcie. Miejscowe siatkarki zbliżyły się do przyjezdnych na dwa punkty, przegrywały 15:17. Po błędzie własnym Świtu bliżej zwycięstwa były krośnianki, a po ataku Moniki Głodzińskiej miały trzy piłki setowe (24:21) i ich nie wykorzystały. Przy serii Katarzyny Tkaczyk doszło do remisu i jednocześnie do gry na przewagi, gospodynie po emocjonującej końcówce wygrały tę część meczu 29:27.

W drugiej partii spotkania po asie serwisowym Agnieszki Wołoszyn było 6:4 dla beniaminka. Gra obu drużyn falowała, raz jedna, a raz druga ekipa zdobywała prowadzenie po czym je traciła. Po dwóch asach serwisowych Izabeli Filipek oraz kontrataku Pauliny Niedźwieckiej było 11:9 dla podopiecznych trenera Dominika Stanisławczyka. Do kolejnego remisu doszło dzięki Katarzynie Tkaczyk (11:11), zawodniczka ta popisała się trudnymi zagrywkami. wynik remisowy utrzymał się do stanu 15:15, po czym na dwa punkty odskoczyły siatkarki Świtu (17:15). Krośnianki zdołały doprowadzić do wyrównania po czym stanęły w miejscu, przy serii Agnieszki Wołoszyn przegrywały 17:21. Był to moment zwrotny tego seta, siatkarki zespołu z Mazowsza utrzymały tą zaliczkę do końca seta, a zmagania w tej partii atakiem zakończyła Katarzyna Jędrzejewska.

Chcąc myśleć o pozostaniu w meczu zespół gości musiał wygrać seta numer trzy. Po kontrataku Klaudii Turkot nowodworzanki prowadziły 4:2. Kilka chwil później na prowadzeniu były przyjezdne (6:5). Po asie serwisowym Karoliny Ogórek i błędzie własnym miejscowego zespołu było 9:6 dla Karpat. Gra w tym secie była bardzo nierówna, obie ekipy popełniły wiele błędów własnych Przez dłuższy czas na prowadzeniu były siatkarki z Krosna. W ich szeregach ciężar gry na siebie wzięła Paulina Niedźwiecka, atakowała Izabela Filipek, Karpaty prowadziły 17:14. Zespół beniaminka zdołał wyrównać stan seta na 19:19, po czym nie był w stanie przeciwstawić się swoim rywalkom. Seria trudnych zagrywkę Izabeli Filipek, oraz błędy własne gospodyń sprawiły, że krośnianki wygrały tę część spotkania 25:20.

Set czwarty okazał się być ostatnim w tym meczu, podopieczne trenera Stanisławczyka po ataku Izabeli Wisz prowadziły 4:2. Do wyrównania atakiem z szóstej strefy doprowadziła Agnieszka Wołoszyn (6:6). Zawodniczki z Krosna nie kończyły ataków z pierwszego uderzenia, miały duże problemy z przyjęciem. Przy serii Anety Dudy straciły cztery punkty w jednym ustawieniu i przegrywały 6:10, Świt dominował na boisku, po zbiciu Klaudii Turkot prowadził 17:10. Zadowolone tak wysokim prowadzeniem gospodynie przy stanie 23:17 zagrały tak, jakby odcięło im prąd. Serią trudnych zagrywek popisała się Izabela Filipek, w tym dwoma asami serwisowymi, jej koleżanki punktowały w bloku i doszło do remisu 23:23. W grze na przewagi po raz kolejne lepsze okazały się siatkarki z Nowego Dworu Mazowieckiego, atak Izabeli turkot oraz błąd własny zespołu gości zakończyły zmagania w tym secie oraz meczu. Tym samym gospodynie zanotowały pierwsze zwycięstwo we własnej hali.

NOSiR Świt Nowy Dwór Mazowiecki – Karpaty-Karpacka Państwowa Uczelnia Krosno 3:1
(27:25, 25:21, 20:25, 26:24)

NOSiR: Tkaczyk (3), Świętoń (5), Duda (12),  Paluszkiewicz (8), Wołoszyn (11), Turkot (15), Balcerowicz (libero) oraz Wydmanska (2), Serowiecka i Jędrzejewska (6)
Karpaty: Bogdanowicz (1), Ogórek (6), Filipek (16), Głodzińska (7), Budnik (2), Niedźwiecka (19), Machowska (libero) oraz Wisz (10) i Sławińska (5)