Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Cenna wygrana siatkarek ze Szczyrku

I liga K: Cenna wygrana siatkarek ze Szczyrku

Po porażkach w poprzednich meczach zespół ze Szczyrku zaprezentował znacznie lepszy poziom. I to w niełatwej konfrontacji z zespołem z Wieliczki, który ma aspiracje, aby włączyć się do walki o czołowe lokaty w I lidze. – O grze dziewczyn można mówić w samych superlatywach. W każdym elemencie spisywały się dobrze. Grały odważnie w ataku, walczyły i były zespołem – chwaliła swoje podopieczne Joanna Staniucha-Szczurek, trenerka w sztabie SMS PZPS.

Gospodynie niesione dopingiem wygrały premierowego seta 25:21 i choć w drugim zostały przez przeciwniczki zdominowane, bowiem te oddały im zaledwie 15 punktów, to powróciły na właściwe tory od partii numer trzy.

Miały w niej kilka „oczek” zapasu, pościg siatkarek UJ-CM Solna powiódł się, ale podopieczne trenera Waldemara Kawki były w stanie zdobyć decydujące punkty. Po walce na przewagi SMS wygrał 27:25. Zawodniczki ze Szczyrku poszły ciosem, by ponownie rozstrzygnąć kolejną odsłonę przy stanie 25:21.

Na nic zdała się świetna dyspozycja Joanny Ciesielczyk, która w pojedynkę zdobyła aż 24 oczka. Drugą najskuteczniejszą zawodniczką w Solnej była Magdalena Grabka, jednak to nie wystarczyło, aby przeciwstawić się zespołowo grającym uczennicom ze Szczyrku – Nadia Siuda mogła korzystać ze wszystkich opcji w ataku. Po stronie SMS-u na uznanie zasłużyła zwłaszcza Antonina Serafinowska, która aż sześciokrotnie zatrzymała rywalki na siatce, co stanowiło dokładnie połowę wszystkich punktów zdobytych blokiem przez miejscowe. Jeśli chodzi o ofensywę, najwięcej oczek w ataku uzyskała Patrycja Łagida (17).

SMS Szczyrk – UJ-CM Solna Wieliczka 3:1
(25:21, 15:25, 27:25, 25:21)

SMS: Brzoza (18), Łagida (17), Dombrowska (15), Serafinowska (9), Moszyńska (8), Siuda (3), Suska (libero) oraz Nadera (1), Marszałkowicz, Milewska, Mulka, Pietrzak
Solna: Ciesielczyk (24), Grabka (14), Muszyńska (9), Wieczorek (8), Wojciechowska (3), Vlasova, Reszelewska (libero) oraz Ciesielska (6), Ejsmont (3), Wełna