Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > I liga K: Adamek w Opolu, Sochaczewska w Częstochowie

I liga K: Adamek w Opolu, Sochaczewska w Częstochowie

fot. Michał Szymański

Ostatni sezon był dla Adriany Adamek pełen emocji. Zaczęła go w Wiśle Warszawa, ale wobec problemów klubu, opuściła go w trakcie rozgrywek i przeniosła się do BKS-u Bielsko-Biała. W najbliższej ligowej kampanii nie zobaczymy jej jednak na parkietach ekstraklasy. Młoda libero zagra w pierwszoligowym UNI Opole. Nową libero będzie miała również Częstochowianka. Do klubu dołączyła Michalina Sochaczewska, mogąca występować na tej pozycji lub jako przyjmująca.

Z kolei do klubu 7R Solna Wieliczka dołączy przyjmująca Marcelina Gliniecka, wychowanka GKS Żukowo i absolwentka SMS Police. Siatkarka ma 20 lat, a ostatnie dwa sezony spędziła w Grupie Azoty PWSZ Tarnów. W swojej dotychczasowej karierze zdobyła m.in. brązowy medal Mistrzostw Polski juniorek oraz zajęła czwarte miejsce w rozgrywkach I ligi.Michalina Sochaczewska swoją przygodę z siatkówką rozpoczęła w Siatkarzu Wieluń. Po dwóch latach trafiła do Legionovii, gdzie wraz z zespołem zdobyła chyba wszystko co możliwe w młodzieżowej siatkówce. Sochaczewska to dwukrotna mistrzyni Polski kadetek, trzykrotna mistrzyni Polski Juniorek, wielokrotna reprezentantka kadry województwa łódzkiego i mazowieckiego.

W młodzieżowej siatkówce sukcesy odnosiła również Adamek. Dwukrotnie zdobyła mistrzostwo Polski juniorek, dwa razy stawała również na drugim stopniu podium tych rozgrywek. Libero ma na swoim koncie również medale Młodej Ligi i mistrzostw Polski kadetek. W 2016 roku zadebiutowała w seniorskiej kadrze Polski. Zagrała wtedy w meczu przeciwko Albanii w ramach Ligi Europejskiej.

Zobacz również:
Karuzela transferowa I ligi kobiet

źródło: 7R Solna Wieliczka, inf. własna, Klub Sportowy Częstochowianka - Facebook, Uni Opole - Facebook

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-07-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved