Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Liga chińska zawieszona, Anderson wróci do Włoch?

Liga chińska zawieszona, Anderson wróci do Włoch?

fot. LUMIKA Anna Klepaczko

Władze chińskiej Super Ligi poinformowały o zawieszeniu rozgrywek z powodu nieustępującej pandemii koronawirusa oraz nowych ograniczeń z tym związanych. Pierwotnie nowy sezon miał się rozpocząć 13 stycznia. Póki co nie wiadomo, kiedy i gdzie walka o mistrzostwo miałaby się odbyć.

Super Liga, która miała ruszyć 13 stycznia, została zawieszona do odwołania. Powodem jest koronawirus i nowe obostrzenia w prowincji Hebei. To właśnie tam, a dokładniej w Qinhuangdao, sezon miał się rozpocząć. Plan władz ligi był taki, by zorganizować mistrzostwa w zamkniętej „bańce”, podobnie jak było to w przypadku niedawno zakończonych rozgrywek żeńskiej Super Ligi.Już wiadomo jednak, że nie dojdzie to do skutku. Sezon został zawieszony, a nowa data i miejsce jego rozpoczęcia nie są jeszcze znane. W związku z tym kilku zagranicznych siatkarzy zostało tymczasowo bez pracy, a jest wśród nich między innymi Amerykanin Matthew Anderson.

Jak podają włoskie media, nie może on jednak narzekać na brak ofert. Amerykański siatkarz, występujący zarówno na pozycji atakującego, jak i przyjmującego, jest już podobno w drodze do USA i niewykluczony jest jego powrót do włoskiej Serie A.

Anderson w zeszłym sezonie bronił barw Leo Shoes Modena, ale zdecydował się zakończyć współpracę po zakończeniu rozgrywek z powodu kłopotów finansowych klubu. W tym roku miał grać w zespole z Szanghaju, jednak w obecnej sytuacji i z perspektywą igrzysk olimpijskich w Tokio możliwe, że zdecyduje się dograć sezon w dobrze mu znanych Włoszech. Zainteresowana siatkarzem jest ponoć nie tylko drużyna z Modeny, ale również z Perugii. Amerykański siatkarz mógłby zastąpić, zmagającego się z problemami zdrowotnymi, atakującego Aleksandara Atanasijevicia.

źródło: opr. własne, volleyball.it, worldofvolley.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-01-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved