Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Ruchy kadrowe w I lidze M. Jedni zostają, inni odchodzą

Ruchy kadrowe w I lidze M. Jedni zostają, inni odchodzą

fot. Klaudia Piwowarczyk

Karuzela transferowa w I lidze siatkarzy powoli się rozkręca. Olimpia Sulęcin potwierdziła rozstanie z Tytusem Nowikiem, w BAS-ie Białystok dalej będzie grał Maciej Naliwajko, a zawodnikiem KS Rudziniec wciąż będzie Jan Lesiuk.

 

Pierwsze przedłużenie w Białymstoku

O kolejnych zmianach kadrowych informuje REA BAS Białystok. Najpierw okazało się, że jego barw w kolejnym sezonie nie będą bronili Karol Rawiak, Jędrzej Goss oraz Adrian Kacperkiewicz. W poniedziałek klub ogłosił pierwsze przedłużenie kontraktu z przyjmującym – Maciejem Naliwajko. W przeszłości bronił on barw między innymi AGH AZS Kraków, Olimpii Sulęcin, Stali Nysa, a od 2021 roku był zawodnikiem białostockiego klubu, z którym najpierw wywalczył awans do I ligi, a później w niej pokazał się z dobrej strony. W minionych rozgrywkach pełnił funkcję kapitana zespołu. Wystąpił w 17 meczach, w których zdobył 113 punktów, z czego 10 w bloku i 8 na zagrywce, a w ataku uzyskał 46% skuteczności.

 

Lider odchodzi z Olimpii

Pierwsze oficjalne wieści napływają także z Olimpii Sulęcin. Dużą stratą będzie dla niej rozstanie z Tytusem Nowikiem, który był jej liderem w zakończonym sezonie. Młody atakujący zgromadził na swoim koncie 440 punktów, w tym 34 asy serwisowe i 28 bloków, a jego skuteczność w ataku wyniosła 43,5%. Do Sulęcina Nowik przeszedł z Gwardii Wrocław, ale jest też ważnym ogniwem reprezentacji młodzieżowych, z którymi wywalczył srebrny oraz brązowy medal mistrzostw Europy oraz złoty medal mistrzostw świata.

 

Beniaminek z Lesiukiem na pokładzie

KS Rudziniec w weekend wywalczył awans do I ligi mężczyzn. Przed jego działaczami poważne wyzwanie, aby zbudować drużynę, która będzie w stanie z powodzeniem rywalizować na zapleczu PlusLigi. Wiadomo już, że w barwach beniaminka kolejny sezon spędzi Jan Lesiuk, który był jednym z kluczowych ogniw zespołu w minionych rozgrywkach. – Na pewno zostaję w Rudzińcu na kolejny sezon – potwierdził Strefie Siatkówki. Wcześniej doświadczony przyjmujący bronił barw między innymi BAS-u Białystok, BBTS-u Bielsko-Biała, Arki Chełm czy Chrobrego Głogów.

 

Zobacz również

Karuzela transferowa I ligi mężczyzn na sezon 2024/2025

źródło: opr. własne

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2024-05-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2024 Strefa Siatkówki All rights reserved