Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Siatkarska Liga Narodów > Libero zawieszona za rasistowski gest

Libero zawieszona za rasistowski gest

fot. FIVB

Podkomisja Panelu Dyscyplinarnego FIVB stwierdziła, że reprezentantka Serbii Sanja Djurdjević naruszyła przepisy dyscyplinarne FIVB Gestem wykonanym podczas meczu Siatkarskiej Ligi Narodów przeciwko Tajlandii. Zawodniczka została zawieszona.

23-letnia libero reprezentacji Serbii 1 czerwca podczas meczu z Tajlandią wykonała gest „skośnych oczu”, który jest uznawany za obraźliwy wobec Azjatów. Po pojedynku Serbka przeprosiła Tajki za swoje zachowanie, tłumacząc, że nie chciała nikogo poniżyć, a jedynie cieszyła się po dobrej wymianie. Sanja Djurdjević oprócz osobistych przeprosin opublikowała je również na swoich mediach społecznościowych.Mimo prób załagodzenia sytuacji przez zawodniczkę oraz serbski związek, siatkarka nie uniknęła kary. Libero została zawieszona na dwa mecze. Djurdjević nie wystąpiła we wtorkowym meczu z Belgijkami (Serbia przegrała 2:3) oraz będzie poza składem w meczu z Kanadą, który zaplanowany jest na 12 czerwca. Trener Vladiscljev ma do dyspozycji jeszcze jedną libero – Bojanę Gocanin. Dodatkowo nałożono 20 000 franków szwajcarskich kary na serbską federację. Grzywna ma zostać przekazana na cele związane ze zwalczaniem zachowań dyskryminacyjnych i/lub finansowanie programów edukacyjnych dotyczących wrażliwości kulturowej. Z uwagi na trwający turniej postępowanie było przeprowadzone w trybie przyspieszonym, jeśli sankcja nie zostanie spełniona, FIVB wznowi postępowanie.

Dwa lata temu za podobne zachowanie ukarany został obecny trener reprezentacji Rosji Sergio Busato. Przez gest wykonany podczas starcia z Koreą Południową w kwalifikacjach do igrzysk olimpijskich w Kaliningradzie ówczesny asystent otrzymał zakaz pobytu na ławce rezerwowych w trzech meczach. Kara została wykonana podczas mistrzostw Europy 2019.

źródło: FIVB, opr. własne

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Siatkarska Liga Narodów

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-06-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę