Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Libero VfB Friedrichshafen przejdzie operację

Libero VfB Friedrichshafen przejdzie operację

fot. vfb-volleyball.de

Niemiecki VfB Friedrichshafen, który rywalizuje w lidze krajowej i europejskich pucharach, będzie musiał zakontraktować nowego libero. Kanadyjczyk Blair Bann od dłuższego czasu zmaga się bowiem z kontuzją stawu biodrowego i będzie musiał poddać się operacji. Według plotek transferowych nowym zawodnikiem VfB na tej pozycji będzie Nikola Peković, mistrz Europy z 2019 roku.

Blair Bann w tym tygodniu przejdzie operację stawu biodrowego, a rehabilitacja potrwa kilka miesięcy. Problemy z biodrem zwiększyły się po kontuzji stopy, którą libero odniósł na początku sezonu.Staraliśmy się opanować sytuację – wyjaśnił Blair Bann. – W końcu nic tak naprawdę nie pomogło mi wrócić do poziomu, na którym chciałem być. Dlatego zawodnik i sztab medyczny klubu zdecydowali się na operację. – Ostatnie mecze były trudne. Nie czułem, że mogę pomóc zespołowi tak, jak chciałem – dodał zawodnik. – Bolało mnie od rozgrzewki do ostatniej piłki. Skończyło się na tym, że nie mogłem grać bez bólu i problemów.

Po operacji Bann zostanie nad Jeziorem Bodeńskim i natychmiast rozpocznie rehabilitację. Reprezentant Kanady chce szybko i bez bólu wrócić na boisko.

Według doniesień prasowych zarząd VfB Friedrichshafen zakontraktuje Serba Nikolę Pekovicia, który wraz z reprezentacją swojego kraju wygrał mistrzostwa Europy w 2019 roku. Serbski siatkarz rozpoczął sezon w Ribnicy Kraljevo, ale wszystko wskazuje na to, że w środku sezonu zmieni pracodawcę. W dotychczasowej karierze Peković tylko raz zdecydował się na grę poza Serbią, było to w sezonie 2020/2021, gdy reprezentował rumuński SCM Zalău.

źródło: inf. własna, volleyball-bundesliga.de

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2022-01-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę