Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Libero przedłużył kontrakt z Lube

Libero przedłużył kontrakt z Lube

fot. Katarzyna Antczak

Włoski libero Andrea Marchisio przedłużył kontrakt z Cucine Lube Civitanova. Trzydziestoletni siatkarz będzie występował w drużynie prowadzonej przez Ferdinando De Giorgiego przez kolejne dwa sezony.

Andrea Marchisio trafił do klubu z Marche 2017 roku. Wcześniej występował także w klubach z Półwyspu Apenińskiego, a jego największym osiągnięciem było wywalczenie mistrzostwa kraju i Pucharu CEV w barwach Bre Banca Lannutti Cuneo w 2010 roku. Przez trzy ostatnie sezony w Lube dołożył do swojej kolekcji drugie Scudetto oraz Puchar Włoch. W 2019 roku wywalczył także złoto Ligi Mistrzów oraz Klubowych Mistrzostw Świata.

– Jestem zaszczycony i szczęśliwy, że mogę dalej być członkiem tego fenomenalnego klubu – powiedział libero. – Przede wszystkim mam nadzieję, że będę mógł znowu zobaczyć naszych kibiców w hali. Jesteśmy grupą, która odnosiła sukcesy i oczywiście wciąż celujemy w zdobycie wszystkich możliwych trofeów również w następnych rozgrywkach – zapowiedział siatkarz.

To kluczowy gracz dla nas, który jest związany z naszym środowiskiem – powiedział wiceprezes Cucine Lube Civitanova, Albino Massaccesi – Andrea ma ważną rolę nie tylko na boisku, ale także w szatni. Dla nas to bardzo ważny kontrakt w kontekście budowania drużyny na przyszłe rozgrywki – dodał włodarz.

źródło: inf. własna, lubevolley.it

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-05-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2024 Strefa Siatkówki All rights reserved