Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Libero odchodzi z Radomia

Libero odchodzi z Radomia

fot. Klaudia Piwowarczyk

Po rozgrywkach 2019/2020 drużynę Cerrad Enea Czarnych Radom opuszcza Michał Ruciak. 36-letni libero, w klubie Wojskowych spędził dwa sezony. W barwach zespołu Cerrad Enea Czarnych Radom rekordzista pod względem występów w PlusLidze, rozegrał 51 meczów.

Michał Ruciak po sezonie 2019/2020 żegna się z drużyną Cerrad Enea Czarnych Radom. Popularny „Rucio” w radomskim klubie spędził dwa sezony, sięgając w sezonie 2018/2019 po 5. miejsce w PlusLidze, a rok później po 7. miejsce (rozgrywki 2019/2020). Michał Ruciak do drużyny WKS-u przeniósł się po dwóch sezonach spędzonych w Szczecinie. Wówczas siatkarz zmienił swoją pozycję z przyjmującego na libero. W debiutanckim sezonie w barwach radomskiego zespołu zaliczył 30 meczów, będąc 2. najlepszym przyjmującym drużyny (skuteczność 47%).W ostatnim sezonie Michał Ruciak poprawił swoje notowania. „Rucio” w rozgrywkach 2019/2020 rozegrał w barwach Cerrad Enea Czarnych Radom 21 meczów i zanotował skuteczność w przyjęciu na poziomie 58%, co uczyniło go najlepszym zawodnikiem w tym elemencie w zespole i jednocześnie 4. przyjmującym w całej PlusLidze. Warto również wspomnieć, że w barwach Cerrad Enea Czarnych Radom rozegrał 500. mecz w PlusLidze, będąc rekordzistą pod względem występów w Polskiej Lidze Siatkówki. Łącznie na swoim koncie Michał Ruciak ma 514. rozegranych meczów w PlusLidze oraz 51. spotkań w zespole Cerrad Enea Czarnych Radom.

Wcześniej z drużyną Cerrad Enea Czarnych Radom pożegnali się: Dejan Vincić, Karol Butryn oraz Wojciech Włodarczyk.

Zobacz również:
Karuzela transferowa PlusLigi

źródło: wksczarni.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-06-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę