Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Leszek Hudziak: Nic tylko się cieszyć

Leszek Hudziak: Nic tylko się cieszyć

Exact Systems Norwid Częstochowa z pewnością dobrze będzie wspominał rok 2022. Zespół zakończył go serią 11 zwycięstw z rzędu. W ostatniej kolejce pierwszej połowy rundy zasadniczej częstochowianie wygrali ważny mecz z Legią Warszawa, w którym ulegli jedynie w trzeciej odsłonie. – Zwycięstwo z nieobliczalną Legią daje nam dużą satysfakcję – powiedział po tym spotkaniu trener Norwida, Leszek Hudziak.

Zwycięstwo nad ekipą z Warszawy było dla podopiecznych Leszka Hudziaka szczególnie cenne. To właśnie ono dało im pozycję lidera w tabeli na koniec roku. Jak trener częstochowian skomentował to spotkanie? – Dwa sety gdzieś po naszej myśli, wygraliśmy dość wysoko, ale wiedzieliśmy, że zespół Legii jest nieobliczalny, bardzo agresywny na zagrywce oraz w ataku. Oni walczą o utrzymanie się w 1. lidze. Także ten trzeci set, zmiana u nich atakującego na Szczepaniaka, przyniosła im korzyść, ponieważ nie potrafiliśmy zatrzymać tego atakującego w bloku. Narobił nam dużo szkody, ale w czwartym secie poprawiliśmy już to plus Borkowski wytworzył presję na zagrywce w połowie seta. Dociągnęliśmy już ten wynik do końca. Także zwycięstwo z nieobliczalną Legią daje nam dużą satysfakcję – przyznał trener.

Rezultat z pewnością jest powodem do zadowolenia dla siatkarzy z Częstochowy. Presja nadal jest jednak bardzo duża, gdyż różnice w tabeli są w zasadzie nieznaczne i każdy na zapleczu PlusLigi ma swoje szanse na wygraną pod koniec sezonu. – Wielkie brawa dla chłopaków, którzy w tym trudnym okresie przede wszystkim zaufali mi i ich zaangażowanie plus praca sztabu daje takie owocne wyniki. Nic tylko się cieszyć. Będziemy starać się powtórzyć wynik z pierwszej rundy aczkolwiek wiemy, że będzie to bardzo trudne. Tutaj pierwsza szóstka jest bardzo ciasna, jeśli chodzi o punkty tam są dokładnie różnice jednego czy dwóch. Także jeden mecz przegrany może tutaj wszystko zmienić, mamy tego świadomość – przyznał na zakończenie Hudziak.

Kolejny mecz Norwid rozegra z Krispolem Września. Został on zaplanowany na 5 stycznia o godzinie 20:30.

źródło: fiat.fm, opr. własne