Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Leszek Dejewski: Fornal co sezon jest coraz lepszy

Leszek Dejewski: Fornal co sezon jest coraz lepszy

fot. Klaudia Piwowarczyk

– Tomasz Fornal przyszedł do nas z Radomia, pamiętam że Robert Prygiel mówił nam, że Fornal ma niesamowite umiejętności i możliwości, ale trzeba go jeszcze cały czas naciskać, żeby je prezentował przez większość sezonu – opowiada Leszek Dejewski, legenda Jastrzębskiego Węgla.

Wicemistrz świata z ostatniego mundialu w naszym kraju to gracz, w którym drzemie niesamowity potencjał. 25-letni przyjmujący Jastrzębskiego Węgla ma szansę stać się w przyszłości jednym z najlepszych zawodników świata. Wiele zależy od tego, czy będzie potrafił utrzymać swą grę na równym, najwyższym poziomie.Tomasz jest wychowankiem Hutnika Kraków, później rozwijał swój talent w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Spale (będąc zawodnikiem PGE Skry Bełchatów). Razem z wyjątkową biało-czerwoną drużyną młodzieżową triumfował w mistrzostwach Europy i mistrzostwach świata, zarówno w kadetach, jak i w juniorach. Już wtedy wróżono mu świetlaną przyszłość. Tyle tylko, że część kolegów ze złotej drużyny szybciej przebiło się do wielkiej siatkówki – m.in. Bartosz Kwolek czy Jakub Kochanowski zostali już mistrzami świata, podczas gdy Fornal zbierał ligowe doświadczenie w Cerradzie Enei Czarnych Radom. Przełomowy dla młodego przyjmującego okazał się dopiero transfer do Jastrzębskiego Węgla w 2019 roku.

Tomek przyszedł do nas z Radomia, pamiętam że Robert Prygiel mówił nam, że Fornal ma niesamowite umiejętności i możliwości, ale trzeba go jeszcze cały czas naciskać, żeby je prezentował przez większość sezonu – opowiada Leszek Dejewski, legenda Jastrzębskiego Węgla. – Dzisiaj Tomek jest już innym graczem, co sezon jest coraz lepszy, rozwija się i to w bardzo widoczny sposób. Miał genialny sezon zasadniczy w ostatniej PlusLidze, kapitalnie grał w Lidze Mistrzów, słabiej wypadł w finałach. Ale już w reprezentacji pokazał, jak olbrzymi potencjał w nim drzemie. Moim zdaniem wkrótce wywalczy sobie miejsce w wyjściowym składzie. Oby prowadził kadrę i Jastrzębski Węgiel do kolejnych sukcesów – dodaje trener.

źródło: plusliga.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2022-09-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę