Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Lesław Walaszczyk: Mamy najlepszy sezon w historii Norwida

Lesław Walaszczyk: Mamy najlepszy sezon w historii Norwida

fot. tauron1liga.pl

Exact Systems Norwid Częstochowa na pięć meczów przed końcem fazy zasadniczej plasuje się w tabeli TAURON I Ligi na 4. miejscu, z czego zadowoleni są włodarze klubu. – Mamy pierwszy sezon, w którym na wszystkich płaszczyznach spełniamy założone oczekiwania. Mamy najlepszy sezon w historii Norwida na płaszczyźnie sportowej i organizacyjnej, mając mniejszy budżet niż w latach poprzednich – przyznał Lesław Walaszczyk, członek zarządu. – Mamy powody do zadowolenia, świetnie prezentują się seniorzy, nasi juniorzy, kadeci oraz młodzicy – dodał prezes Norwida Krzysztof Wachowiak.

 Kolejne lata mijały, a lista siatkarskich nazwisk, które zaczynały swoją przygodę z siatkówką w Norwidzie rosła. Panie Krzysztofie proszę powiedzieć, czy i kto sprawił, że od razu wiedział pan, że będzie to siatkarz przez duże „S”. Talent czystej wody, kamień, który wystarczy oszlifować, by stał się prawdziwym diamentem?

Krzysztof Wachowiak: – Mieliśmy szczęście do utalentowanych, świetnie rokujących zawodników – Paweł Woicki, Bartosz Bednorz, Mateusz Bieniek, Grzegorz Fijałek, Kamil Kwasowski…

Wydaje się, że klub, który wyszkolił tak wielu doskonałych zawodników, rośnie w siłę i pomału 1. liga może się okazać dla niego za mała. Myślą panowie, że w niedługim czasie Norwid będzie w stanie zrobić ostatni krok i awansować do PlusLigi? Aktualnie w najwyższej klasie rozgrywkowej występuje z powodzeniem kilkunastu naszych wychowanków.

Krzysztof Wachowiak: – Przypomnę, że przed rozpoczęciem minionego sezonu przedstawiliśmy trzyletni projekt awansu zespołu do PlusLigi. Wybuch pandemii spowodował, że plany musieliśmy zweryfikować, dostosować do aktualnej sytuacji. Jest on jak najbardziej aktualny. PlusLiga pozostaje naszym celem, przesuniętym jednak w czasie. 

Jednak Norwid, który przez wielu postrzegany był bardziej jako „szkolna drużyna” od pewnego czasu zaczyna przypominać w pełni profesjonalny klub, posiadający zarówno zaplecze sportowe, jak również doskonale odnajdujący się na polu marketingowym. Akcje promocyjne, organizacja trzech turniejów, w tym I-ego Siatkarskiego Turnieju im. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego, dobrze funkcjonujące media społecznościowe, transmisje Ipla (wszystkie mecze domowe), wreszcie doskonały wynik sportowy, to wszystko składa się na nowy wymiar Norwida Częstochowa. Jak to robicie?

Lesław Walaszczyk: – To jest realizacja planu, który dwa lata temu sobie nakreśliliśmy. Jesteśmy świadomi, że klub to te wszystkie elementy zebrane razem. Jest to dużym wyzwaniem, ale Częstochowa zasługuje na siatkówkę na najwyższym poziomie. Od roku żyjemy w czasie pandemii, przy zamkniętych halach dla kibiców, których brakuje do całej układanki. Najbardziej mi szkoda, że kibice nie byli z nami na hali podczas pojedynków z zespołami plusligowymi, gdzie wygraliśmy z Będzinem i zagraliśmy fajny mecz ze Skrą Bełchatów. W ostatnim sezonie dużo pracy wykonaliśmy, aby być bardziej widocznym i to nie tylko jako zespół młodzieżowy, ale i właśnie dobrze grający zespół seniorski.

Krzysztof Wachowiak: – Nie ma dziś silnego klubu bez profesjonalnych działań marketingowych, sprawnych social mediów. To jeden z priorytetów naszej działalności. Badania pokazują, że wartość marketingowa klubu, w ostatnim roku znakomicie wzrosła. „Exact Systems Norwid” to dziś  czołowa marka Tauron 1. ligi.

Sytuacja z pandemią, o której panowie wspomnieli, zadania nie ułatwia. Ciężko budować stabilność w czasach, gdzie przedsiębiorca liczy każdą złotówkę? Jakie cele zatem przyświecać będą w Norwidzie w następnych miesiącach?

Krzysztof Wachowiak: – To trudny czas dla naszych sponsorów, dla klubu. Mamy to szczęście, że od kilku lat współpracujemy z grupą sprawdzonych partnerów. Pozwala nam to na sprawne funkcjonowanie w czasach pandemii. Aktualnie pracujemy nad budżetem klubu 2021/22, od jego wielkości uzależniamy cele na kolejny sezon.

Lesław Walaszczyk: – Mamy pierwszy sezon, w którym na wszystkich płaszczyznach spełniamy założone oczekiwania. To oznacza, że kreśląc cele na kolejne lata, wiemy jak możemy je osiągnąć. Stawiając kroki jeden za drugim. Mamy najlepszy sezon w historii Norwida na płaszczyźnie sportowej i organizacyjnej, mając mniejszy budżet niż w latach poprzednich, to jest dojrzałość decyzji prezesa Wachowiaka. Każdy z nas ma marzenia i chce je osiągnąć. Czy marzeniem jest PlusLiga? Tak, ale także marzeniem jest gra w hali wypełnionej do ostatniego miejsca kibicami i to jest cel. Do PlusLigi brakuje wielu elementów, ale staramy się je uzupełniać. Poznaliśmy nowych partnerów, którzy dobrze nam życzą i pomagają, co mam nadzieję, ułatwi zrealizować marzenia. Skupiamy się również na kibicach, aby nie zgubić tych wiernych nam od lat, a z drugiej strony dotrzeć do nowych, szukających w siatkówce pięknych chwil. Wiadomo, że lepiej ogląda się wygrane mecze i taki jest plan. Obyśmy jak najszybciej spotkali się w naszej hali.

Jak oceniają panowie obecny sezon pod kątem sportowym? Rywalizacja tak w seniorach, jak i w grupach młodzieżowych wkracza w decydującą fazę. Na co liczą panowie jako zarząd klubu, a przede wszystkim wierni kibice Norwida?

Krzysztof Wachowiak: – Na ostateczne podsumowanie sezonu przyjdzie czas, już dziś mamy powody do zadowolenia, świetnie prezentują się seniorzy, nasi juniorzy, kadeci oraz młodzicy z powodzeniem rywalizują na Śląsku, liczę, że włączą się do walki o medale mistrzostw Polski.

Lesław Walaszczyk: – Zdecydowanie tak. Tak chcemy, aby wyglądał Norwid, w którym jest miejsce dla utalentowanej młodzieży, najlepiej uczącej się w liceum Norwida.

Cały wywiad Marka Osuchowskiego na stronie ksnorwidczestochowa.pl.

źródło: ksnorwidczestochowa.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-02-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę