Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Leo Andrić: Jestem zadowolony z mistrzostw Europy

Leo Andrić: Jestem zadowolony z mistrzostw Europy

fot. cev.eu

Chorwacka reprezentacja mężczyzn zakończyła tegoroczny występ w mistrzostwach Europy na 14. miejscu, po raz pierwszy w historii notując awans z fazy grupowej. W fazie finałowej Chorwaci musieli jednak uznać wyższość Słoweńców. – Byłem naprawdę bardzo zmotywowany. Tak naprawdę całe lato byłem w dobrej formie – ocenił Leo Andrić, atakujący chorwackiej ekipy, który po dosłownie kilku dniach wolnego wyruszył do Rosji, gdzie otwiera swój nowy klubowy rozdział.

Jestem zadowolony z całego turnieju i naszych gier. Myślę, że osiągnęliśmy cel i nie mamy czego żałować – skomentował występ swojej reprezentacji w tegorocznych mistrzostwach Europy. – Osobiście jest mi trochę przykro, że trochę zawiodłem w meczu z Estonią, ale na szczęście był Ivan Raič, który rozegrał mecz do końca na najwyższym poziomie. Graliśmy naprawdę znakomicie z Łotwą i Słowacją. Nie mogliśmy spodziewać się więcej niż honorowej porażki z francuskimi mistrzami olimpijskimi i wicemistrzami Europy – Słowenią. W każdym razie lato było długie i ciężkie pod względem przygotowań i rywalizacji, ale opłaciło się. Myślę, że wszyscy staliśmy się odrobinę lepsi i wszyscy idziemy do klubów tak przygotowani, jak to tylko możliwe. Jestem zmęczony, ale też gotowy. Zrobiliśmy co w naszej mocy.Można powiedzieć, że w mistrzostwach Europy zagrała nowa reprezentacja Chorwacji pod wodzą trenera Emanuele Zaniniego, z kilkoma doświadczonymi zawodnikami, ale także z nową, młodą falą siatkarzy. – Na tych mistrzostwach Europy 10 z 14 zawodników z naszej drużyny narodowej nigdy nie brało udziału w tak silnej rywalizacji, a to wiele mówi o naszej drużynie. Ale oprócz naszego kraju promowaliśmy tam również siebie i myślę, że wszyscy gracze podnieśli po nim swoją wartość. Jeśli chodzi o młodych ludzi, są tacy, którzy się pokazali, ale nie mogą poprzestać tylko na tym poziomie. Muszą stać się jeszcze silniejsi, ponieważ są potrzebni drużynie narodowej i klubom. Młodzi Hanžić i Mitrašinović jadą do Włoch, co moim zdaniem jest bardzo dobre dla ich rozwoju i postępów w siatkówce – ocenił atakujący.

Leo Andrić po kilku dniach przerwy jest już dostępny dla nowego klubu, rosyjskiego Niżnego Nowogród. – To moja pierwsza rosyjska przygoda po tym, jak do tej pory zmieniłem kilka klubów w Europie i Azji. Nie mogę się doczekać, aby poznać klub, a na mecze nie będę musiał długo czekać, bo w przyszłym tygodniu mamy już cztery mecze pucharowe, a mistrzostwa Rosji zaczynają się na początku października. W zeszłym roku weszli do play-off, więc w tym roku celem jest przynajmniej powtórzenie tego – powiedział 27-letni zawodnik.

źródło: inf. własna, worldofvolley.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Mistrzostwa Europy, siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-09-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę