Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Plażowe ME U-22 M: Lejawa i Beta powalczą o ćwierćfinał

Plażowe ME U-22 M: Lejawa i Beta powalczą o ćwierćfinał

fot. Kamil Pastusiak

Filip Lejawa i Szymon Beta rywalizują w plażowych mistrzostwach Europy U-22. Polacy w 1/16 mierzyli się z duńskim duetem Madsen/Krogh. Biało-czerwoni nie dali szans rywalom i zameldowali się w 1/8, gdzie zmierzą się z Austriakami – Timo Hammarbergiem i Timem Bergerem.

Filip Lejawa i Szymon Beta dobrze rozpoczęli rywalizację w mistrzostwach Europy U-22. Na inaugurację wygrali ze Szwajcarami 2:1, następnie 2:0 pokonali duet Paterson/Ramsay. Dopiero w ostatnim spotkaniu grupy G musieli uznać wyższość rywali. W 1/16 turnieju na Polaków czekał duński duet Hjalmer Elmbæk Madsen/Jonathan Stenholt Krogh.

Polacy górą na siatce

Od początku spotkania to Polacy dyktowali warunki. Biało-czerwoni skutecznie atakowali. Polacy wywierali również presję zagrywką. Kolejne bloki dokładał również Szymon Beta i to duet Lejawa/Beta wygrał inauguracyjną odsłonę do 11.

W drugiej odsłonie Duńczykom udało się poprawić celność ataków. Zdobyli w tym elemencie więcej punktów. Wciąż jednak nie ustrzegli się pomyłek. Chociaż Madsen i Krogh tym razem postawili poprzeczkę wyżej, przegrali również tę partię. Tym razem duet z Danii zdobył 15 oczek.

Całe spotkanie trwało 31 minut. Na koncie Szymona Bety zapisano 8 bloków, podczas gdy rywale zakończyli mecz z dwoma na swoim koncie. W ataku 9 punktów zdobył Hjalmer Elmbæk Madsen, o jedno oczko mniej Beta, zaś Filip Lejawa dołożył 7 punktów. Lejawa za to zapisał na swoim koncie 3 asy, jednego dołożył Beta a Duńczycy tym elementem nie punktowali w ogóle.

Madsen/Krogh DEN – Lejawa/Beta POL 0:2
(11:21, 15:21)

Również w sobotę o 14:00 Polaków czeka walka w 1/8. Ich rywalami będą Austriacy – Timo Hammarberg i Tim Bergerem. Jeśli biało-czerwoni również ten pojedynek wygrają, to jeszcze w sobotę po godzinie 18 rozegrają ćwierćfinał. Mecze o medale plażowych mistrzostw Europy U-22 zaplanowano już na niedzielę.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2024-06-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2024 Strefa Siatkówki All rights reserved