Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Lauri Kerminen w Dinamo Moskwa, pomoże w LM

Lauri Kerminen w Dinamo Moskwa, pomoże w LM

fot. Katarzyna Antczak

Fiński libero Lauri Kerminen, które pięć ostatnich sezonów spędził w Kuzabssie Kemerowo, został zawodnikiem Dinamo Moskwa. W stołecznym klubie będzie jednak problem z limitem cudzoziemców, wszystko wskazuje więc na to, że Kerminen grać będzie tylko w rozgrywkach Ligi Mistrzów.

Dinamo Moskwa podpisało umowę z fińskim libero Lauri Kerminenem, który ostatnie kilka sezonów był zawodnikiem Kuzbassu Kemerowo. Jest to jednak trzeci zagraniczny zawodnik moskiewskiego klubu, a w lidze rosyjskiej obowiązuje limit dwóch zawodników spoza kraju.W Dinamie grać będą również belgijski przyjmujący Sam Deroo oraz atakujący z Bułgarii Cwetan Sokołow. Zagraniczny libero będzie już problemem ze względu na limit obcokrajowców, dlatego Kerminen jest przewidziany do gry w Lidze Mistrzów, w której limitów nie ma. Dinamo w wyniku zmian w Lidze Mistrzów jest czwartym rosyjskim zespołem, który został przez CEV dopuszczony do tych elitarnych rozgrywek. Drużyna z Moskwy grać będzie w kwalifikacjach.

Niewiele brakowało, a Kerminen zostałby w Kuzbasie. Wyjazd Wiktora Poletajewa do Zenitu Sankt Petersburg zmusił jednak zespół z Kemerowa do zakontraktowania zagranicznego atakującego – wybór padł na Włocha Ivana Zaytseva. W klubie uznali, że jest potrzebny jeszcze zagraniczny środkowy i postawiono na Serba Petara Krsmanovicia, co spowodowało, że zabrakło jużmiejsca w składzie dla Fina.

źródło: inf. własna, sport.business-gazeta.ru

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-07-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved