Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Lauri Kerminen: Rozwinąłem się jako zawodnik, wciąż robię duże postępy

Lauri Kerminen: Rozwinąłem się jako zawodnik, wciąż robię duże postępy

fot. Katarzyna Antczak

Kuzbass Kemerowo dotarł do półfinału Ligi Mistrzów CEV w swoim debiutanckim występie. W ćwierćfinale pokonał pokonał ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle, dalsza gra okazała się niemożliwa z powodu pandemii koronawirusa. Z tego powodu wszystkie rozgrywki na całym świecie zostały wstrzymane. O swoich planach na powrót do sportu wyczynowego opowiada libero klubu z Syberii – Lauri Kerminen,

Gdzie teraz przebywasz? Jak spędzasz czas związany z zawieszeniem w sporcie z powodu pandemii koronawirusa?Lauri Kerminen: – Jestem teraz w domu w Finlandii z rodziną. Spędziłem ten czas z rodziną i bliskimi przyjaciółmi, oczywiście ćwiczyłem również, aby pozostać aktywnym.

W swoim pierwszym sezonie w Lidze Mistrzów ty i Kuzbass dotarliście do półfinału, po czym CEV odwołał pozostałe mecze. Co możesz powiedzieć o swoim debiucie w tych rozgrywkach?

– Oczywiście przykro było słyszeć, że nie mogliśmy już grać w półfinale, ale w tych okolicznościach była to właściwa decyzja. Gra w Europie przeciwko najlepszym zespołom i tylu fanom była niesamowicie dobrym doświadczeniem. Mam nadzieję, że będę mógł zagrać jeszcze w tych rozgrywkach. Na pewno będę pamiętał ten pierwszy rok Ligi Mistrzów przez całe moje życie.

Jak bardzo i w jaki sposób rozwinąłeś się jako zawodnik, rywalizując w rosyjskiej Superlidze oraz grając przeciwko elitarnym klubom z Europy?

– Od przyjazdu do Rosji robię duże postępy (zawodnik gra nieprzerwanie w Kuzbassie od roku 2015 – przyp. red). Oczywiście, kiedy trenuję z dobrymi graczami i gram przeciwko najlepszym drużynom na świecie, to robię postępy. Jeśli chodzi o mój rozwój w ciągu ostatnich dwóch lat, myślę że chodzi bardziej o rzeczy mentalne, poprawienie drobnych elementów i dopracowanie ich do perfekcji.

Czasami trudno jest zmotywować młodych graczy do gry na pozycji libero. Jakbyś to zrobił, czy możesz się podzielić małymi „sekretami” ze swojego doświadczenia?

– Miałem ten sam problem, gdy byłem młodszy, ponieważ zawsze chciałem uderzyć piłkę. Myślę, że kiedy człowiek jak jest młody to może robić co chce, może grać na każdej pozycji jako atakujący, libero itp. Mam na myśli, że można także uprawiać różne sporty. Kiedy jest się dorosłym to wiadomo, że będzie się wiedziało, co naprawdę lubi się robić i wówczas podejmuje się decyzję, dobrze jest być wszechstronnym. Nie mam żadnego prawdziwego sekretu do podzielenia się, po prostu należy robić to co się lubi i należy się tym cieszyć.

Finlandia będzie gospodarzem EuroVolley w 2021 roku. Czego spodziewasz się osobiście po tych mistrzostwach? Czy uważasz, że siatkówka możesz być bardziej popularna w twoim kraju?

– Tak, organizujemy to wielką imprezę w przyszłym roku. W tej chwili trudno powiedzieć, czego oczekuję, ale mam nadzieję, że możemy zagrać naszą najlepszą siatkówkę i pokazać ludziom, którzy oglądają, że siatkówka to interesujący sport. Co więcej, mam nadzieję, że uda nam się zmotywować młodszych (dlaczego też nie starszych) i zachęcić ich do gry w siatkówkę.

źródło: cev.eu

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-05-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę