Strefa Siatkówki – Mocny Serwis

Laurent Tillie wybrał siatkarzy na igrzyska olimpijskie

fot. FIVB

Po czterech seriach spotkań w Rimini trener reprezentacji Francji wybrał 12 siatkarzy, którzy wystąpią w igrzyskach olimpijskich. Już wcześniej, z powodu kontuzji, było jasne, że w Tokio zabraknie Juliena Lyneela. 

Za niewiele ponad miesiąc rozpoczną się siatkarskie zmagania w igrzyskach olimpijskich. Jeszcze przed końcem Ligi Narodów, która trwa w Rimini, trener francuskiej kadry wybrał 12 siatkarzy, którzy będą walczyć w Tokio. Połowa z nich rywalizowała już w igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro.– To są zawsze trudne decyzje. Tak jak powiedziałem moim zawodnikom, w grę wchodzi zaangażowanie, czas spędzony razem, radości, frustracje, emocje. Wiemy, że każdy dał z siebie wszystko, więc trudno podjąć decyzję, która może wydawać się nie fair, ale trzeba ją podjąć – tłumaczył trener Laurent Tillie.  Po opuszczeniu zespołu przez Juliena Lyneela selekcjoner trójkolorowych nie miał właściwie tak wielu decyzji do podjęcia. Mousse Gueye, Benjamin Diaz, Theo Faure i Leo Meyer udział w Lidze Narodów biorą po to, aby nabrać doświadczenia na międzynarodowym poziomie.

Najważniejszą decyzją był wybór czwórki przyjmujących. Laurent Tillie zdecydował się na Earvina N’Gapetha, Kevina Tillie, Trevora Clevenot oraz Yacine Louatiego. Tym samym w kadrze na igrzyska olimpijskie ponownie zabrakło miejsca dla byłego siatkarza Asseco Resovii – Thibaulta Rossarda. – Na tej pozycji mamy wielu utalentowanych graczy, którzy potrafią grać – podsumował trener i dodał: – Postanowiliśmy zrezygnować z Rossarda, bo wydaje się, że bardziej do drużyny pasują pozostali gracze na tej pozycji. Wybór był trudny, bo Thibault był z nami bardzo długo i ma za sobą naprawdę dobry sezon w Serie A. Na nieszczęście dla niego pod koniec sezonu zmagał się z urazem. 

Wybranych 12 siatkarzy pozostanie w Rimini, żeby dokończyć rozgrywki Ligi Narodów. Mousse Gueye oraz Benjamin Diaz również zostaną we Włoszech, natomiast Thibault Rossard, Leo Meyer oraz Theo Faure w piątek mają wrócić do Francji.

Kadra reprezentacji Francji na igrzyska olimpijskie:
Rozgrywający: Benjamin Toniutti, Antoine Brizard
Atakujący: Jean Patry, Stephen Boyer
Środkowi: Nicolas Le Goff,  Barthelemy Chinenyeze, Daryl Bultor
Przyjmujący: Kevin Tillie, Earvin N’Gapeth, Trever Clevenot, Yacine Louati
Libero: Jenia Grebennikov

źródło: ffvb.org, opr. własne

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Igrzyska Olimpijskie

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2021-06-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę