Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > Laurent Tillie: Czułem, że zespół musi zacząć pracować z kimś innym

Laurent Tillie: Czułem, że zespół musi zacząć pracować z kimś innym

fot. FIVB

Po dziewięciu latach prowadzenia reprezentacji Francji Laurent Tillie oddał te stery. W długiej rozmowie z World Of Volley opowiada o przyczynach swojej decyzji i o tym, jak ocenia te wszystkie sezony na stanowisku selekcjonera francuskiej kadry. – Jestem dumny i wdzięczny za te wszystkie medale, emocje i pasje. Zarówno zawodnicy, jak i sztab przez te lata zaakceptowali wiele poświęceń – tłumaczył swoją decyzję Laurent Tillie. 

Trener Laurent Tillie 9 lat prowadził reprezentację Francji i ma z nią wiele sukcesów. Największy przyszedł na sam koniec. – To bardzo mocne uczucie, pełne satysfakcji, radości, trochę baśniowa, jak Gra o Tron – 9 lat pracy, pełnych świetnych wyników, bolesnych porażek, wiele krótkich historii drużynowych, tych komediowych i tych dramatycznych. Do tego kontuzje, trudne wybory, odejścia bohaterów, rodzenie się nowych gwiazd – to wszystko zwieńczone najpiękniejszym wynikiem, jakim można osiągnąć w sporcie – olimpijskim złotem. To miło widzieć tak wielki wpływ na sport, na siatkówkę we Francji. 6,7 miliona osób oglądało nasz finałowy mecz z Rosją – wspominał swoją długą przygodę z trójkolorowymi Laurent Tillie.Nie ukrywał, że w trakcie prowadzenia kadry miał wątpliwości i małe kryzysy. – Zawsze masz wątpliwości. Bycie trenerem to nie bycie informatykiem czy matematykiem, musisz pracować z emocjami, motywacją, bolącymi organizmami i z przeciwnikami, którzy także ciężko pracują. Więc kiedy przegrywasz, zaczynasz się zastanawiać co by było gdyby i dlaczego. Zawodnicy zawsze wierzyli, że zdobycie medalu jest możliwe. Uczucie, że wszystko jest możliwe sprawia, że cały czas jesteś zmotywowany i szukasz rozwiązań, które pomogą ci osiągnąć kolejny poziom – medal olimpijski. Chcieliśmy medalu, a złoto jest najlepsze – mówił Tillie, który postanowił pożegnać się z reprezentacją i skupić na prowadzeniu Panasonic Panthers.

– To była trudna decyzja, głównie ze względu na to, że kolejne igrzyska olimpijskie odbędą się w Paryżu i dlatego, że mieliśmy jako zespół tak wiele osiągnieć, do tego mogliśmy pracować i połączyć doświadczonych i młodszych zawodników. Ważne były dwie rzeczy. Po pierwsze czułem, że zespół i zawodnicy potrzebują pracy z kimś innym, żeby zrobić kolejny krok czyli wygrywać więcej meczów i utrzymać motywację drużyny. Nowy system, nowe nawyki, nowy sposób mówienia i prowadzenia siatkówki. Jestem dumny i wdzięczny za te wszystkie medale, emocje i pasje. Zarówno zawodnicy, jak i sztab przez te lata zaakceptowali wiele poświęceń – tłumaczył swoją decyzję Laurent Tillie.

Jego następcą w reprezentacji Francji został Bernando Rezende. – Jestem dumny, że federacji udało się podpisać kontrakt z Bernando Rezende. To bardzo dobry wybór dla zespołu i francuskiej siatkówki. Zawodnicy chcą grać dla niego, a on będzie w stanie zmienić ich nawyki, już to zrobił. To będzie dla zawodników świetnie  droga do igrzysk olimpijskich w 2024 roku – ocenił nowego selekcjonera Francuzów.

Laurent Tillie jest trenerem w lidze japońskiej i na razie na tym zamierza się skupić, ale nie wyklucza powrotu do prowadzenia kadry narodowej. – Czemu nie? Jestem za stary? Nadal mam pasję i chęć dzielenia się doświadczeniem, ale najpierw chcę dać to Panasonic Panthers i rodzinie, za którą tęskniłem – zapowiedział Laurent Tillie.

*Cała rozmowa z Laurentem Tillie w serwisie World of Volley

źródło: worldofvolley.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Igrzyska Olimpijskie

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2021-10-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę