Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Lana Scuka: Taktyka była bardzo ważna

Lana Scuka: Taktyka była bardzo ważna

fot. Michał Szymański

ŁKS Commercecon Łódź kontynuuje dobrą passę także w rozgrywkach Ligi Mistrzyń. Podopieczne Alessandro Chiappiniego odniosły spektakularną wygraną i pokonały 3:1 Fenerbahce Stambuł. Turecki zespół nie miał praktycznie żadnych argumentów, a gospodynie imponowały zwłaszcza grą w defensywie.

Mówi się, że grasz tak, jak przeciwnik pozwala i to łodzianki udowodniły na boisku. – Nie pozwoliłyśmy im na zbyt dużo, ale to przede wszystkim dlatego, że zagrałyśmy swoją siatkówkę. Popełniłyśmy trochę błędów, ale świetnie naprawiałyśmy je w obronie czy w ataku. Najważniejsze dla mnie było to, że pomagałyśmy sobie jako drużyna. Pokazałyśmy na boisku właśnie to. Miałyśmy słabsze chwile, ale sprawiłyśmy, że łatwo było z nich wyjść. Dlatego ten wynik jest taki dobry – analizowała przyjmująca ŁKS-u, Lana Scuka.Łódzkim Wiewiórom ponownie udało się powrócić do dobrej gry z trudnej sytuacji, przegrały z tureckim zespołem drugą odsłonę – Faktycznie, nasza gra w drugim secie trochę się załamała. Nie wykorzystałyśmy przewagi, którą miałyśmy, ale jestem dumna z mojej drużyny, bo dałyśmy radę naprawić błędy, które same popełniłyśmy w dwóch następnych setach. Taktyka była bardzo ważna i jestem pewna, że cały sztab dobrze nas do tego meczu przygotował. Oni nam bardzo pomagają, podpowiadają ważne rzeczy z ławki. Z nich także jestem dumna, bo są częścią zespołu – podkreśliła Słowenka.

Łodzianki mogły zrobić świetny prezent swojej atakującej, która niedawno obchodziła urodziny. – Życzyła sobie, żebyśmy wygrały z Chemikiem i Fenerbahce. Te mecze były blisko jej urodzin. Poradziłyśmy sobie świetnie. Myślę, że zasługiwałyśmy na taką radość – dodała Scuka.

Po emocjach w Lidze Mistrzyń, już w niedzielę odbędą się pierwsze w tym sezonie derby Łodzi. Do wygranej z pewnością będzie potrzeba sporo pewności siebie. – Te mecze w kilku ostatnich dniach zbudowały naszą pewność siebie. Jeśli nasze nastawienie będzie dobre, to sobie poradzimy. Nawet jeśli sytuacja na boisku będzie robiła się trudna – podkreśliła siatkarka ŁKS-u. Derby Łodzi zaplanowano na niedzielę, 15 grudnia, o godzinie 19:00. To spotkanie będzie można zobaczyć na platformie Polsat Box Go.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2023-01-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2023 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę