Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > Kwalifikacje olimpijskie K: Szybka wygrana Chinek

Kwalifikacje olimpijskie K: Szybka wygrana Chinek

Pierwszy dzień turnieju kwalifikacyjnego rozgrywanego w Ningbo zakończyło starcie Chinek z Ukrainkami. Mimo że Europejki dzielnie walczyły, to w kluczowych momentach poszczególnych setów dominowały gospodynie, które zgodnie z planem wygrały 3:0.

Mecz Chinek z Ukrainkami zaczął się od walki cios za cios. Po błędach Azjatek i kontrze Oleksandry Milenko Europejki wyszły na prowadzenie 10:7. Nie były w stanie jego utrzymać, bo po asie serwisowym Yuanyuan Wang Chinki wróciły do gry. Po akcji Yingying Li same zaczęły przejmować inicjatywę na boisku (14:11). Udana kontra Swietłany Dorsman pozwoliła zbliżyć się rywalkom na 16:17, ale na więcej nie było ich stać. Skuteczna gra na siatce Xiangyu Gong powodowała, że gospodynie dyktowały warunki gry (21:18). W końcówce premierowej odsłony kontrolowały wynik, a Li przypieczętowała ich wygraną w tej części spotkania (25:21).

Walka do połowy seta

W drugiego seta lepiej weszły Ukrainki, które po akcji Kraiduby odskoczyły od rywalek na 5:2. Przez własne błędy pozwoliły Chinkom wrócić do gry, lecz ich liderką dalej była Kraiduba, a na spółkę z Dorsman udało jej się ponownie wypracować niewielką przewagę po stronie Europejek (13:11). Za sprawą Yuan Xinyue Azjatki odrobiły straty, poprawiły grę w defensywie, a po kontrze Li same zaczęły dochodzić do głosu (18:16). Dołożyły szczelny blok, a błędy przeciwniczek powodowały, że set zbliżał się do końca. W końcówce asem serwisowym popisała się jeszcze Hui Zhong, a blok Chinek postawił kropkę nad „i” w tym secie (25:18).

Trzecia odsłona zaczęła się od wymiany ciosów, ale po akcji Milenko to Ukrainki zaczęły budować sobie przewagę (7:5). Dołożyły szczelny blok i wygrywały już 10:6, ale po dwóch asach serwisowych Li na tablicy wyników pojawił się remis (11:11). Europejki jednak nie dały się przełamać, a dzięki skutecznej postawie na siatce Milenko wygrywały jeszcze 17:15. Wówczas jednak Azjatki wrzuciły piąty bieg, a po kontrze Li same przejęły inicjatywę na boisku (20:18). Udane zbicia dokładały Gong i Wang, a mecz zbliżał się do końca. Ostatecznie po asie serwisowym Li faworytki triumfowały 25:21.

Chiny – Ukraina 3:0
(25:21, 25:18, 25:21)

Chiny: Li (14), Wang Y. Y. (12), Yuan (11), Gong (10), Wang Y. L. (7), Diao, Wang M. J. (libero) oraz Zheng (2), Zhong (1), Ding
Ukraina: Kraiduba (19), Milenko (14), Dorsman (6), Dymar (5), Sharhorodska (1), Maievska, Nimtseva (libero) oraz Meliushkyna (3), Khober (1), Danchak, Kodola