Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > Kwalifikacje olimpijskie K: Serbki lepsze od reprezentantek Meksyku

Kwalifikacje olimpijskie K: Serbki lepsze od reprezentantek Meksyku

Rozpoczęły się turnieje kwalifikacyjne do igrzysk olimpijskich w Paryżu. W turnieju rozgrywanym w chińskim Ningbo, Serbki zdecydowanie pokonały reprezentantki Meksyku. Pierwsze dwa sety miały podobny przebieg. Mimo problemów w trzecim secie, Serbkom udało się zakończyć spotkanie w trzech setach.

Serbki od początku meczu dobrze prezentowały się w ataku. Wysoka skuteczność w tym elemencie, dała im od prowadzenie na początku seta (6:2). Ponadto, duża presja na zagrywce, ułatwiała Serbkom grę w obronie (11:4). Duża przewaga pozwoliła podopiecznym Giovanniego Guidettiego na spokojną grę i kontrolowanie wyniku (18:9). W końcówce siatkarki z Meksyku chwilowo poprawiły swoją grę, ale to nie wystarczyło na odrobienie sporej straty. Pierwszego seta, udanym atakiem zakończyła Aleksić (25:16).

Początek drugiej partii wyglądał podobnie do pierwszej. Już od pierwszych piłek, Serbki narzuciły swój rytm gry (6:2). Udane ataki Lozo i Bjelicy, szybko powiększały przewagę Serbek (11:5). Meksykanki nie były w stanie nawiązać wyrównanej walki z przeciwnikiem. Różnica między zespołami, była widoczna niemal w każdym elemencie (16:9). Druga część seta przebiegła dość spokojnie pod kontrolą Serbek (20:13). Skuteczny atak Lozo, zakończył drugiego seta (25:19).

Trzecia partia rozpoczęła się od udanego ataku Lozo. Chwilę później, tym samym odpowiedziały Meksykanki (3:3). Po wyciągnięciu wniosków z dwóch pierwszych setów, ich gra poprawiła się (6:3). Mimo dobrego początku, Meksykanki nie były w stanie utrzymać przewagi na dłużej (9:9). Rozpoczęła się wyrównana gra punkt za punkt (14:14). Po błędzie w ataku przeciwniczek, Serbki wyszły na prowadzenie. Był to kluczowy moment seta, bo od tej pory reprezentantkom Serbii wróciła pewność siebie (18:15). Po bloku Lazović, przewaga wzrosła do pięciu punktów (21:16). Kiedy wydawało się, że set zmierza do końca, Meksykanki złapały wiatr w żagle. Kilkupunktowa przewaga Serbek zmalała do jednego oczka. W nerwowej końcówce, więcej zimnej krwi zachowały Serbki i to one wygrały trzecią partię oraz całe spotkanie (25:23).

Serbia – Meksyk 3:0
(25:16, 25:19, 25:23)