Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > Kwalifikacje olimpijskie K: Pewne zwycięstwo Japonek

Kwalifikacje olimpijskie K: Pewne zwycięstwo Japonek

Kwalifikacje do igrzysk olimpijskich rozpoczęły się. W ostatnim sobotnim meczu turnieju rozgrywanego w Tokio, Japonki zmierzyły się z Peru. Gospodynie imprezy bez problemu pokonały swoje rywalki nie tracąc przy tym seta.

Japonki dość szybko przejęły inicjatywę, a ich dobra gra w polu pozwalała na udane kontry. W ataku skuteczna była Hayashi. Gdy swoją szanse wykorzystała Nishida, a peruwiańska rozgrywająca popełniła błąd, Azjatki odskoczyły na 7:3. Hayashi cały czas szalała w ataku, co tylko zwiększało dystans (13:6). Peruwianki potrafiły nawiązać walkę, starały się, jak mogły, a akcje były długie. Na ich koniec głównie punktowały jednak rywalki, skutecznie kontratakując, bądź zyskując punkty po błędach peruwiańskiej drużyny. Ten set był zupełnie bez historii, pewnie wygrany przez japoński team.

To on również rozpoczął kolejną odsłonę z wysokiego „c”. Peruwianki myliły się i nie kończyły akcji. Dobrze spisywała się Inouoe (7:3). Yamada skuteczna była też na siatce – w bloku, a przeciwniczki cały czas nie potrafiły odnaleźć się na boisku (13:7). Po drugiej stronie boiska uaktywniła się Vigil, ale jej dobre ataki, były tylko odpowiedzią na dobre akcje drużyny przeciwnej. Natomiast po kolejnych kontrach Japonek dystans wzrósł do stanu 19:11. W końcówce Peruwianki dwukrotnie zagrały blokiem, ale to nie było w stanie zatrzymać rozpędzonych Azjatek, które wygrały po uderzeniu Wady.

Ona też była najaktywniejsza w ataku w pierwszych akcjach trzeciej partii. Ishikawa również świetnie zagrywała i Japonki od razu wypracowały znaczną nadwyżkę (7:2). Z biegiem seta azjatycka drużyna kontynuowała swoją dobrą grę. Vigil oraz Rodriguez Huarachy próbowały coś wskórać zagrywką, ale ich pojedyncze punkty zdobyte tym elementem niewiele zmieniły. Przewaga cały czas była po stronie rywalek. Japonki praktycznie czego nie dotknęły, zamieniały to na punkt. Choć w samej końcówce przydarzyły się im błędy, ich przewaga była niezagrożona.

Japonia – Peru 3:0
(25:9, 25:19, 25:15)

Japonia: Koga (14), Hayashi (12), Inoue (7) Yamada (3), Airi (3), Seki, Fukudome (libero) oraz Wada (11), Ishikawa (6), Watanabe (6), Tanaka, Tamaki, Irisawa, Nishimura (libero)
Peru: Sanchez (6), Rodriguez (5), Rojas (3), Montes (2), Ortiz (1), Guerrero, Sanchez (libero) oraz Shanaiya, Almeida, Patino (libero)