Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > Kwalifikacje olimpijskie K: Niemki wygrały trudne starcie z Koreą

Kwalifikacje olimpijskie K: Niemki wygrały trudne starcie z Koreą

W pierwszym starciu po dniu przerwy w turnieju kwalifikacyjnym do igrzysk olimpijskich, który rozgrywany jest w Łodzi Niemki zagrały z Koreą Południową. Po dwóch pierwszych setach to europejski zespół był bliżej wygranej, ale Koreanki doprowadziły do tie-breaka. W nim podopieczne Vitala Heynena nie dały już rywalkom szans.

Niemki zgodnie z oczekiwaniami lepiej rozpoczęły spotkanie z Koreą Południową. Zaczęły od prowadzenia 6:2 i szybko budowały swoją przewagę. Najpierw odskoczyły do 14:7 i tutaj można powiedzieć, że set się skończył. To jednak dla podopiecznych Vitala Heynena było mało. Chciały pokazać totalną dominację i ją pokazały, doprowadzając do wyniku 21:10. Ostatecznie skończyło się na 25:13.

W drugim secie Niemkom nie poszło już tak łatwo. Koreanki trzymały się blisko i do wyniku 13:13 prowadziły równą walka. Wtedy Niemki odskoczyły na 16:13 i zyskały trochę tlenu. Nie na długo, bo kilka minut później było już 18:18. Koreanki nie potrafiły jednak pójść dalej i wyjść na prowadzenie. Zrobiły to Niemki, wygrywając tego seta do 21.

Trzeci set dostarczył sporo emocji. Od początku styl gry narzuciły Koreanki, wychodząc na prowadzenie 6:2. W pewnym momencie było już 12:8 dla Koreanek, ale Niemki chciały zamknąć to spotkanie w trzech setach. Najpierw dogoniły Azjatki, a później przechyliły wynik na swoją korzyść, osiągając przewagę 19:17. Wydawało się, że mecz za chwilę się skończy, ale Koreanki były ambitne i końcówkę rozstrzygnęły na swoją korzyść 25:23.

Kolejną odsłonę dobrze rozpoczęła Weitzel, choć Koreanki szybko wyrównały. W kolejnych akcjach obie ekipy zdobywały punkty seriami. Azjatki po dobrych zagrywkach prowadziły 8:6, ale wtedy zerwały się Niemki i odskoczyły na 11:8. Koreański zespół próbował gonić wynik, miał też szanse na wyrównanie, ale popełniał błędy w ataku. Pomyłek nie ustrzegły się też rywalki. Błędy przydarzyły się im jednak w ważnym momencie i w końcówce Koreanki objęły prowadzenie. Nie wypuszczając szansy z rąk, zakończyły seta dwoma atakami Kang.

W tie-breaku wynik zależał od zagrywki. Najpierw dobrze zagrywały Koreanki, a następnie to niemiecki zespół przejął inicjatywę i po skutecznym bloku prowadził, a po kolejnym zwiększył przewagę (8:6). Po zmianie stron gra koreańskiej drużyny zupełnie się posypała. Niemki atakowały i blokowały, zyskały też punkty po zepsutych uderzeniach rywalek i pewnie wygrały piątego seta.

Niemcy – Korea Płd. 3:2
(25:13, 25:21, 23:25, 22;25, 15:6)

Niemcy: Kastner (2), Alsmeier (18), Scholzel (15), Emonts (5), Drewniok (8), Weitzel (17), Pogany (libero) oraz Stautz (1), Strubbe M. i Strubbe A.
Korea: Juah (6), Dain, Jungwon (1), Hoyoung (8), Seungju (6), Sihwi (18), Yeongyeon (libero) oraz Eunjin (8), Jiwon (1), Dahyeon (3), Minji (2) i Hanbi (15)

Wyniki oraz tabela turnieju kwalifikacyjnego do IO (Łódź)