Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > Kwalifikacje do IO K: Włoszki pewnie pokonały Niemki

Kwalifikacje do IO K: Włoszki pewnie pokonały Niemki

Reprezentacja Włoch szybko wróciła do właściwego rytmu gry. Podopieczne Davide Mazzantiego błyskawicznie zapomniały o porażce ze Stanami Zjednoczonymi i bardzo pewnie wygrały z Niemkami

Początek włosko-niemieckiej rywalizacji obfitował w długie wymiany, aż w polu zagrywki pojawiła się Jekaterina Antropowa. Atakująca od początku meczu czuła się bardzo dobrze (9:5). Czujnie na siatce grała Anna Danesi, zaś niemieckie skrzydłowe nie były w stanie znaleźć właściwego rytmu w ataku. Po lekkich kłopotach w końcówce seta Miriam Sylla przypieczętowała wynik skutecznym atakiem po skosie (25:20).

Miriam Sylla kontynuowała znakomitą grę w ataku. Szybko od włoskiego bloku odbiła się Laura Emonts (4:1). Swoje w polu zagrywki dołożyła tym razem Elena Pietrini. Chwilę później zrobiła to również Marina Lubian. Włoszki pomimo tego w środkowej fazie seta zaczęły podawać rywalkom rękę. Piłkę bez bloku kiwnęła w aut Sylla (15:14). Chwilę później Lena Stigrot wykorzystała ważną kontrę dając swojemu zespołowi sygnał do walki. Dużo chaosu po niemieckiej stronie wprowadził zmianami Vital Heynen. Ponownie Niemki nie wykorzystały stojącej przed nimi szansy, a Anna Danesi zablokowała Lenę Stigrot (25:22).

Marina Lubian otworzyła trzeciego seta asem serwisowym. Niemki niezrażone próbowały jednak przedłużyć mecz. Ponownie To Lena Stigrot skończyła ważną kontrę (4:2), ale Włoszki ratowały się bardzo dobrą grą w obronie. Dokładały do tego jeszcze lepszy blok (17:12). Jekaterina Antropowa nie zawodziła w kontrataku. Mecz zakończył się asem serwisowym Francesci Villani (25:15).

Włochy – Niemcy 3:0
(25:20, 25:22, 25:15)

Włochy: Bosio, Antropowa, Lubian, Danesi, Sylla, Pietrini, Fersino (libero) oraz Parocchiale, Villani
Niemcy: Kastner, Stigrot, Scholzel, Weitzel, Alsmeier, Emonts, Pogany (libero) oraz Stautz, Drewniok, Straubbe