Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > Kwal. do IO M: Brazylijczycy na plus, Włosi bez straty seta

Kwal. do IO M: Brazylijczycy na plus, Włosi bez straty seta

Piąta kolejka turnieju kwalifikacyjnego do igrzysk olimpijskich, który odbywa się w Rio de Janeiro, rozpoczęła się od meczu Brazylii z Kubą. Canarinhos musieli się mocno napracować, ale wywalczyli zwycięstwo 3:1 i pozostają w walce o awans na IO. W walce o awans utrzymują się Włosi. Mistrzowie świata bez straty seta pokonali Iran. Do rozegrania zostały jeszcze mecze Ukraina – Katar i Niemcy – Czechy.

Brazylia wciąż walczy

Brazylijczycy chcąc zachować szansę na olimpijski awans nie mogą już sobie pozwolić na porażkę. Starcie z Kubą zaczęli źle, od przegranej po walce w pierwszym secie. Potem jednak wrócili do gry, pewnie wygrali trzy kolejne partie i po ataku Lucasa mogli cieszyć się z wygranej,  Brazylijczycy byli skuteczniejsi w ofensywie, udanie zakończyli 53%  (47 punktów na 88 prób) swoich ataków, przy 44% rywali (46 punktów na 105 prób). Brazylia dobrze czytała grę rywala, blokiem zdobyła 13 punktów, przy 7 Kubańczyków, w asach serwisowych było 6:3 dla podopiecznych Renana DalZotto.  Kubańczycy popełnili więcej własnych błędów – 32, przy 27 pomyłkach Brazylii.

Po raz kolejny znakomitą formę pokazał Darlan Souza, atakujący zdobył 20 punktów  (16 atakiem przy 47% skuteczności, 3 zagrywką i jeden blokiem), 14 punktów dołożył Lucarelli. Marlon Yant zdobył 19 oczek dla Kuby.

Brazylia – Kuba 3:1
(23:25, 25:18, 25:20, 25:20)

Brazylia: Bruno (4), Honorato (12), Lucas (12), Lucarelli (14), Flavio (4), Darlan (20), Thales (libero) oraz Otavio, Adriano, Fernando Kreling, Alan,
Kuba: Concepcion (5), Thondike (2), Herrera (13), Alonso (5), Lopez (7), Yant (19), Garcia (libero) oraz Mergarejo (5), Gutierrez, Taboada,

WŁOSI WCIĄŹ W GRZE O PARYŻ

Włosi po porażce z Niemcami nie mogli sobie pozwolić na przegraną. Kolejnym ich rywalem był Iran, który szans na awans już nie ma. Persowie do meczu przystąpili po zmianie szkoleniowca. Od początku mistrzowie świata napotkali na opór przeciwnika. W najważniejszym momencie jednak wrzucali wyższy bieg i zdobywali kluczowe punkty. W trzecim secie Iran był blisko przedłużenia meczu, ale włoski blok spisał się znakomicie i mecz skończył się wynikiem 3:0 dla faworyta. Italia skończyła 35 z 79 ataków (44%), a Iran 34 z 85 (40%). Podopieczni Ferdinando de Giorgiego mieli dość dużą przewagę w bloku (13:7), w asach serwisowych było 4:2. Włosi popełnili 23 błędy, Iran 24.

Tommaso Rinaldi okazał się liderem Włochów zdobywając 15 oczek, z kolei dla Iranu 14 punktów zdobył Saber Kazemi. Włochom pozostały jeszcze mecze z Kubą i Brazylią. Wydaje się, że spotkanie z gospodarzami turnieju zadecyduje, która z drużyn już teraz zapewni sobie olimpijski awans.

Włochy – Iran 3:0
(25:22, 25:22, 25:23)

Włochy: Michieletto (10), Sbertoli, Galassi (7), Romano (11), Rinaldi (15),  Sanguinetti (3), Balaso (libero) oraz Giannelli, Mosca (6)
Iran: Jelveh (4), Kazemi (14), Esfandiar (5), Javad (5),  Valizadeh (1), Mastanabad (10),  Hazratpourtalatappeh (libero) oraz Esmaeilnezhad, Taher Vadi ,  Homayonfarmanesh (1),  Khanzadeh (3)