Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > Kwal. ME U22: Polacy ograli Węgrów i mają awans

Kwal. ME U22: Polacy ograli Węgrów i mają awans

Bez problemów awans na mistrzostwa Europy do lat 22 wywalczyła męska reprezentacja Polski. Podopieczni Mateusza Grabdy w Kosowie ograli w trzech setach Węgrów, a ta wygrana pozwoliła im znaleźć się w gronie ośmiu najlepszych ekip Starego Kontynentu.

Spacerkiem na mistrzostwa Europy

Decydujące spotkanie o awansie na mistrzostwa Europy lepiej zaczęli Polacy, którzy po akcjach Jakuba Majchrzaka i Damiana Bilińskiego szybko odskoczyli od rywali na 7:3. Ci próbowali ratować się blokiem, a po zbiciu Mate Szabo Węgrzy zniwelowali część strat, ale przy zagrywce Jakuba Olszewskiego biało-czerwoni odbudowali wysokie prowadzenie (13:7). W ataku niezawodni byli Mateusz Nowak i Aliaksei Nasewicz, a Polacy kontrolowali wynik (20:13). W końcówce Węgrzy kompletnie się pogubili. Na siatce swoje trzy grosze do wyniku dorzucił jeszcze Piotr Śliwka, a po asie serwisowym Jakuba Majchrzaka premierowa odsłona padła łupem podopiecznych Mateusza Grabdy (25:16).

W pierwszej fazie drugiego seta oba zespoły szły łeb w łeb. W polskim zespole dobrze funkcjonował blok, ale udanymi zagraniami odpowiadał Juzsef Kristof Szalai (7:7). Węgrzy nie odpuszczali, a po akcji Petera Vargi rywale wciąż byli w grze. Dopiero przy zagrywce Nowaka inicjatywę przejęli biało-czerwoni (16:12). W ataku swoje akcje kończyli Olszewski i Majchrzak, a przewaga biało-czerwonych się powiększała (20:14). W końcówce rywale zupełnie stanęli. Nasi skrzydłowi kończyli swoje akcje w ataku, a blok Nasewicza postawił kropkę nad „i” w tej części spotkania (25:16).

Początek trzeciej partii do złudzenia przypominał wcześniejszego seta. Węgrzy mieli skutecznego Vargę, a Polacy nie mogli im odskoczyć (7:7). Przewagę próbował budować Śliwka, ale przeciwnicy trzymali się do stanu po 12. Dopiero przy serwisie Majchrzaka biało-czerwoni zaczęli dochodzić do głosu. Udane zagrania na siatce dokładali Nasewicz i Olszewski, a zwycięstwo było coraz bliżej (20:16). W końcówce rywalom przytrafiło się kilka błędów, a Nasewicz poprowadził Polaków do wygranej (25:19).

Polska – Węgry 3:0
(25:16, 25:16, 25:19)