Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Kwal. ME U-16 K: Polki lepsze od Niderlandów i z awansem do mistrzostw Europy

Kwal. ME U-16 K: Polki lepsze od Niderlandów i z awansem do mistrzostw Europy

Polska kadra narodowa siatkarek U-16 pokonała w ostatnim swoim spotkaniu turnieju kwalifikacyjnego w Wałbrzychu Niderlandy i tym samym zapewniła sobie udział w mistrzostwach Europy. Polki wygrały w niedzielę w czterech setach i było to ich trzecie zwycięstwo w zmaganiach.

Dobrze otworzyły to spotkanie Polki i to one znalazły się jako pierwsze na trzypunktowym prowadzeniu (4:1). Zaraz popracowały blokiem i jeszcze się na nim umocniły. Nie bez znaczenia była także świetna zagrywka Zofii Brzozy, dzięki której biało-czerwone miały już miażdżącą przewagę nad przeciwniczkami (12:3). Natomiast reprezentantki Holandii nie pomagały sobie popełniając dużo błędów własnych. Nawet dobra zagrywka Janne Koops nie była już w stanie poprawić ich sytuacji. Dopiero as serwisowy Maaike Heilig pozwolił Holenderkom na zmniejszenie strat do sześciu oczek (14:20). Polkom udało się jednak w porę powrócić do swojej dobrej gry, co przełożyło się na ich wygraną w pierwszej odsłonie po błędzie przeciwniczek (25:16).

Druga partia także rozpoczęła się po myśli Polek, które po punktowych zagrywkach Oliwii Jaroń miały już czteropunktową przewagę (6:2). Holenderki okazały się jednak czujne na siatce i po chwili wyrównały wynik. Biało-czerwone odpowiedziały tym samym i w okolicach połowy seta znowu były w lepszej sytuacji (13:10). Taki stan nie utrzymał się jednak długo, gdyż dwa asy serwisowe z rzędu wykonała Aysha Meering i już był remis. Punktową zagrywką popisała się także Janne Koops i w okolicach końcówki to Holandia miała cenne dwa oczka więcej (19:17). Polki szybko wyrównały i znowu rozpoczęła się zacięta walka. Dzięki dobrej grze blokiem i skutecznym ataku Zofii Sobanty to więc biało-czerwone były bliżej wygranej (23:21). Ostatecznie musiała decydować gra na przewagi, w której lepsze okazały się Holenderki (26:24).

Od dwupunktowego prowadzenia Holenderek rozpoczął się set numer trzy. Po ataku w siatkę strata biało-czerwonych wzrosła do czterech oczek (4:8). Dopiero po skutecznej akcji w wykonaniu Zofii Sobanty udało im się zmniejszyć dystans do jednego punktu. Holenderki długo nie pozwalały im na przejęcie inicjatywy, ale w połowie seta zaczęły popełniać błędy własne, po których Polki znalazły się na prowadzeniu (16:15). Po ich kolejnym autowym ataku biało-czerwone miały już o trzy oczka więcej. W końcówce w dalszym ciągu świetnie spisywała się Sobanty, co przybliżało jej zespół do wygranej w kolejnej partii (22:18). Zatem to właśnie Polki triumfowały po swoim skutecznym bloku (25:19).

Kolejna odsłona zaczęła się od trzypunktowego prowadzenia Polek. Natomiast ich przeciwniczki nie pomagały sobie popełniając błędy własne (1:6). Po punktowej zagrywce Oliwii Jaroń biało-czerwone miały już więc o sześć oczek więcej. Holenderki myliły się dalej, przez co w połowie seta ich strata wydawała się praktycznie nie do odrobienia (7:15). Szczególnie, że dwa asy serwisowe z rzędu dołożyła jeszcze Martyna Witczak (22:10). Obyło się zatem bez niespodzianek i to Polki wyszły zwycięsko z całego spotkania po udanym ataku ze środka (25:14).

Polska – Niderlandy 3:1
(25:16, 24:26, 25:19, 25:14)

Polska: Jaroń (11), Brzoza (13), Fiedorowicz (11), Walczak (2), Sobanty (14), Serafinowska (6), Siuda (libero) oraz Dombrowska, Witczak (2) i Jucha
Niderlandy: Koops (5), Zegwaard (10), Wessels (6), Heilig (6), Van Losser (7), Meering (12), Krikhaar (libero) oraz Strikwerda, Wiegerinck (3) i Peper Grooters (1)

Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.