Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Kwal. ME: Reprezentacje Szwajcarii zaczynają przygotowania

Kwal. ME: Reprezentacje Szwajcarii zaczynają przygotowania

Żeńska i męska reprezentacja Szwajcarii zaczynają przygotowania do kwalifikacji do mistrzostw Europy. Mężczyźni o awans powalczą na Słowacji i w Rumunii, natomiast kobiety wszystkie mecze zagrają na Białorusi. Przed kwalifikacjami obie ekipy mają w planach rozegranie meczów towarzyskich.

Przed wieloma europejskimi drużynami kwalifikacje do mistrzostw Europy. Turnieje odbędą się w maju, a poszczególne zespoły zaczynają do nich przygotowania. Podobnie jest w przypadku obu reprezentacji Szwajcarii. Mężczyźni o bilety na czempionat zagrają na Słowacji (6-8 maja), a następnie w Rumunii (14-16 maja), natomiast kobiety wszystkie spotkania rozegrają na Białorusi w dniach 10-15 maja.Obie drużyny będą przygotowywały się do kwalifikacji w Schonenwerd. W obu pojawiły się nowe twarze. U kobiet są to: Alix De Micheli, Oriane Hämmerli, Jasmin Kuch i Lisa Müller, natomiast do męskiej kadry dołączyli: Ramon Diem, Piero Müller i Stig Döös Traagstad. Podopieczni Mario Motty przed kwalifikacjami zagrają dwa sparingi na wyjeździe z Węgrami (1-2 maja), natomiast podopieczne Saskii Van Hintum u siebie towarzysko zmierzą się z Hiszpankami (3-5 maja).

Mimo że reprezentacje Szwajcarii nie zaliczane są do europejskiej czołówki, to działacze liczą, że obie będą rywalizowały na czempionacie Starego Kontynentu. – Mamy nadzieję, że obie drużyny zakwalifikują się do mistrzostw Europy. Aby osiągnąć ten cel, siatkarki muszą zająć pierwsze lub drugie miejsce w swojej grupie, co jest w ich zasięgu. Natomiast siatkarze powinni uplasować się przynajmniej na drugim miejscu w swojej grupie i mieć jeden z najlepszych pięciu wyników z drugich miejsc w siedmiu grupach. Nie będzie to łatwe, ale wierzę w podopiecznych trenera Motty – powiedziała Anne-Sylvie Monnet.

źródło: cev.eu, opr. własne

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Mistrzostwa Europy

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-04-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę