Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Kwal. do ME M: Pewne wygrane Estonii, Czarnogóry, Hiszpanii i Portugalii

Kwal. do ME M: Pewne wygrane Estonii, Czarnogóry, Hiszpanii i Portugalii

Trwają kwalifikacje do przyszłorocznych mistrzostw Europy. W kolejnym dniu zmagań obyło się bez większych niespodzianek. Swoje spotkanie pewnie wygrały: Estonia, Czarnogóra, Hiszpania i Portugalia. Najciekawiej było w pojedynku Słowacji z Węgrami, a minimalnie lepsza okazała się Słowacja.

Grupa A:

Spotkanie Turcji z Danią lepiej zaczęli Duńczycy, którzy ostatecznie wygrali inauguracyjną odsłonę. Ich radość nie trwała jednak długo, ponieważ trzy kolejne partie padły łupem Turcji. Trzeciego seta Turcja wygrała z przewagą 14 punktów.

Turcja – Dania 3:1
(19:25, 25:16, 25:22, 25:11)

Turcja: Gungor, Bostan, Lagumdzija M., Lagumdzija A., Ulu, Bulbul, Bayraktar (libero) oraz Done (libero)
Dania: Hesselholt, Hoff, Madsen, Kjaer, Dahl U., Hjorth (libero) oraz Dahl F. (libero)

Tabela gr. A:
Punkty  Ratio zwycięstw
1. Turcja                   6            2-0
2. Dania                    3            1-1
3. Azerbejdżan     0            0-2

Grupa B:

Finlandia zmierzyła się z Austrią w czterosetowym spotkaniu. W dwóch pierwszych setach poziom gry był wyrównany i zespoły szły łeb w łeb – każdy z nich mógł wygrać. W dwóch kolejnych setach przewag zdobyła Finlandia, co pozwoliło jej wygrać mecz. Najlepszym zawodnikiem meczu był Aaro Nikula.

Finlandia – Austria 3:1
(25:21, 23:25, 25:16, 25:17)

Finlandia: Hänninen, Kaunisto, Nikula, Tervaportti, Ivanov, Mäkinen, Kaislasalo (libero)
Austria: Wohlfahrtstätter, Thaller, Czerwinski, Kronthaler, Jurkovics, Etlinger, Glatz (libero) oraz Nusterer (libero)

Tabela gr. B:
1. Finlandia           6            2-0
2. Łotwa                 3            1-1
3. Austria               0            0-2

Grupa C:

W meczu pomiędzy Wyspami Owczymi, a Estonią nie było żadnych niespodzianek. Estonia bez problemów pokonała swoich przeciwników. W żadnym z setów nie pozwoliła rywalom przekroczyć 20 punktu, a w drugim secie siatkarzom z Wysp Owczych nie udało się zdobyć 10 oczek.

Wyspy Owcze – Estonia 0:3
(11:25, 7:25, 15:25)

Wyspy Owcze: Brekkukletti, Niclasen, Olsen, Højsted, Ilic, Holm, Danielsen, Eliansen, Poulsen S. (L), Poulsen S. (L)
Estonia: Treial, Tammearu, Vanker, Täht, Kreek, Venno, Juhkami, Kollo, Vahter (L), Maat (L)

Tabela gr. C:
1. Belgia                           5            2-0
2. Estonia                        4            1-1
3. Wyspy Owcze         0            0-2

Grupa D:

W grupie D rozegrano dwa spotkania. W pierwszym z Czarnogóra bez jakichkolwiek problemów pokonała Islandię. Najlepszym zawodnikiem meczu był Luka Babic.

Czarnogóra – Islandia 3:0
(25:15, 25:10, 25:16)

Czarnogóra: Minic, Ćinćur, Jelic, Delic, Dubak, Zvicer, Mielnković, Strugar, Bojic (L)
Islandia: Sigurdsson, Sigurpalsson, Kristjansson, Kristjnn, Baldvinsson, Valdimarsson, Hlynsson, Matthiasson, Petursson, Matthiasson

Drugi mecz w tej grupie odbył się między Portugalią i Luksemburgiem. W tym spotkaniu również nie było zaskoczenia, co do końcowego wyniku. Portugalia w trzech setach pokonała drużynę z Luksemburga.

Portugalia – Luksemburg 3:0
(25:19, 25:16, 25:16)

Portugalia: Casas, Ferreira M., Ferreira A., Da Silva Violas, Martins, Olivera, Tavares Rodrigues, Alves
Luksemburg: Braas, Hoffmann, Dobre, Konstantinou, Distefano, Funk, Weber, T’joen, Glesener (L), Marinho Novais (L)

Tabela gr. D:
1. Czarnogóra              8            3-0
2. Portugalia                 7            2-1
3. Luksemburg             3            1-2
4. Islandia                       0            0-3

Grupa E:

W grupie E odbyły się dwa mecze. W pierwszym meczu Grecja pokonała Cypr w trzech setach. Każda partia kończyła się takim samym wynikiem 25:19 dla Grecji.

Grecja – Cypr 3:0
(25:19, 25:19, 25:19)

Grecja: Kokkinakis, Protopdaltis, Koumentakis, Komitoudis, Dalakouras, Sonakis, Stivachtis, Chakas
Cypr: Savvides, Vereis, Chrystomou, Mavrommatis, Pappas, Skordis, Iacovou, Chrysostomou, Ioannou (L)

Chorwacja dość szybko rozprawiła się z reprezentacją Norwegii, nie pozwalając rywalom na ugranie chociażby seta. Najbliżej tego Norwegowie byli w pierwszej partii, ale końcówka padła łupem Chorwatów.

Chorwacja – Norwegia 3:0
(25:21, 25:18, 25:19)

Chorwacja: Raic, Hanzić, Perić, Sestan, Bakonji, Kulusić, Marelic, Mitrasinović, Pervan, Busak
Norwegia: Huus, Molland, Kjollesdal, Myren, Thelle, Sunde, Eldegard, Johnson, Olimstad (L)

Tabela gr. E:
1. Grecja                   8            3-0
2. Chorwacja          6            2-1
3. Cypr                       3            1-2
4. Norwegia            1            0-3

Grupa F:

Pierwsze spotkanie w Grupie F było bardzo wyrównane. Ostatecznie jednak każdą partie wygrywała drużyna ze Słowacji.

Słowacja – Węgry 3:0
(25:20, 25:22, 25:22)

Gruzja: Porubsky, Palgut, Lamanec, Kasperkevic, Jalovecky, Pokopec, Vitko, Krajcovic, Turis (L), Macuha (L)
Węgry: Szabo, Peter, Kholmann, Torok, Boa, Kovacs, Hubicska, Blazsovics, Bozóki (L), Ban (L)

Drugie spotkanie w tej grupie również zakończyło się w trzech setach. W tym meczu Hiszpanie bardzo szybko pokonali Gruzinów. Najszybszy był pierwszy set, w którym Gruzja zdobyła zaledwie 5 punktów.

Hiszpania – Gruzja 3:0
(25:5, 25:14, 25:15)

Hiszpania: Colito, Ramon Ferragut, Gonzalez, Fernandez Valcarcel, Arjones Ferreiros, Ruiz Posadas, Ruiz, Rodriguez Dosal, Dovale, Larranaga
Gruzja: Tevdoradze, Chkholaria, Iobidze, Gordadze, Gejadze, Mchedlidze, Kvelashvili, Natsvlishvili, Buadze

Tabela gr. F:
1. Hiszpania              8            3-0
2. Słowacja                6            2-1
3. Węgry                     4            1-2
4. Gruzja                     0            0-3

Grupa G:

Pierwszy mecz Grupy G między Szwajcarią i Albanią zakończył się w czterech setach. Mimo, że pierwsza odsłona była zwycięska dla Albańczyków, to pozostałe trzy zostały zapisane na konto Szwajcarów.

Szwajcaria – Albania 3:1
(23:25, 25:20, 25:16, 25:10)

Szwajcaria: Harksen, Ulrich, Fischer, Birchler, Jukic-Sunaric, Maag, Kepfli, Djokic, Muller (L), Diem (L)
Albania: Muca, Baruti, Limani, Cela, Koci, Martiro, Kupi, Qepa

Drugi mecz Gruby G również zakończył się w czterech setach. Mecz był dość wyrównany i Bośnia i Hercegowina miała kilka okazji, by przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę, jednak ostatecznie ze zwycięstwa w całym meczu mogła cieszyć się Rumunia

Rumunia – Bośnia i Hercegowina 3:1
(25:20, 19:25, 25:16, 25:20)

Rumunia: Bartha, Iftime, Constantin, Aciobanitei, Mihalcea, Bartha, Balean, Matei, Kantor (L), Diaconescu (L)
Bośnia I Hercegowina: Jelasković, Ivić, Didović, Fazlić, Mehić, Popović, Fejzić, Makas, Ivić (L), Colo (L)

Bośnia i Hercegowina oraz Albania w niedzielę zmierzyły się po raz drugi, a tym razem lepsi okazali się Bośniacy, którzy rywalom oddali jedynie trzecią odsłonę, ale w czwartej dokończyli dzieła i zgarnęli komplet punktów.