Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Kwal. ME M: Macedończycy otworzyli turniej wygraną

Kwal. ME M: Macedończycy otworzyli turniej wygraną

fot. CEV

W Macedonii wystartował jeden z dwóch styczniowych turniejów kwalifikacyjnych do mistrzostw Europy siatkarzy. W pierwszym starciu gospodarze zmierzyli się z Bośnią i Hercegowiną, pokonując rywali w czterech setach. We wtorek siatkarze z Bośni i Hercegowiny zagrają z Turcją.

Drużyna Bośni i Hercegowiny, po okresie wyrównanych wymian, zaczęła wysuwać się na coraz wyraźniejsze prowadzenie. W kulminacyjnym momencie jej przewaga wynosiła siedem punktów. Mimo że rywale zaczęli odpowiadać coraz skuteczniejszymi akcjami, to kilkupunktowa różnica cały czas się utrzymywała. Decydująca okazała się końcówka, w której złudzeń nie pozostawił Nikola Gjrogiev, a jego zespół rzutem na taśmę wygrał seta premierowego. W kolejnym Macedończykom grało się już łatwiej. Co prawda pierwsze kilka akcji ponownie charakteryzowała gra punkt za punkt, jednak miejscowi szybko przejęli wyraźną inicjatywę i nie oddali jej do końca partii.Bośnia i Hercegowina nie składała jednak broni, rozpoczynając kolejną odsłonę od prowadzenia. Tym razem szybko jednak straciła, a na czoło wysunęła się macedońska ekipa. Gospodarze też nie utrzymywali przewagi długo, a od połowy seta trwała bardzo wyrównana walka. Im bliżej końca, tym delikatnie lepiej zaczęli spisywać się Bośniacy i to oni wygrali tę ciekawą wymianę. To był sygnał do mobilizacji dla miejscowych. Nikola Gjorgiev i spółka bardzo szanowali piłkę, w całym secie popełnili tylko jeden błąd, co przy równej grze w ataku obu ekip zdecydowało o ich prowadzeniu, a na koniec o wygranej w partii i całym meczu. W całym starciu kluczowy okazał się atak, w którym gospodarze byli tylko trochę skuteczniejsi od rywali, jednak poziom 45% skuteczności osiągnęli przy większej liczbie prób.

Macedonia Północna– Bośnia i Hercegowina 3:1
(27:25, 25:21, 23:25, 25:19)

Składy zespołów:
Macedonia: Gjorgiev N. (29), Milev (13), Ljaftov (15), Andonov (2), Nikolov (4), Despotovski, Mihailov (libero) oraz Nikolovski (libero), Angelovski, Gjorgiev G. (4), Nakov, Iliev i Savovski
BiH: Makas (3), Ivić (5), Colo (7), Popović (9), Osmanovic (22), Bezdrob (6), Mitrinović (libero) oraz Mehmedović (libero), Alic, Merdanović (4) i Dominkovic (3)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Mistrzostwa Europy

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-01-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved