Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Kwal. ME M: Bułgaria i Turcja z wygranymi

Kwal. ME M: Bułgaria i Turcja z wygranymi

fot. CEV

W środę w kwalifikacjach do mistrzostw Europy siatkarzy rywalizacja toczyła się w dwóch turniejach – w Izraelu i Macedonii. W tym dniu do rywalizacji po raz pierwszy przystąpili Bułgarzy, którzy pokonali Austrię. Drugą wygraną odniosła Turcja, która rywalizowała z Macedończykami.

W izraelskim turnieju eliminacyjnym rozegrano drugi mecz. W pierwszym reprezentanci gospodarzy pokonali bez straty seta gospodarzy, ale w środę musieli uznać już wyższość silniejszych Bułgarów. Ekipa Silvano Prandiego pozwoliła urwać sobie seta, choć rywale mieli dobre momenty także w innych setach, głównie w partii premierowej. W pierwszej Austriacy rozpoczęli od bardzo dobrej zagrywki i dość szybko wysunęli się na prowadzenie, które dłuższy czas utrzymywało się cztero-, pięciopunktowym poziomie. Kiedy rywale wstrzelili się zagrywką sytuacja zaczęła się zmieniać. Gra wyrównała się, a należała już do reprezentacji Bułgarii. Druga partia była bardzo wyrównana, ale im bliżej końca tym coraz mocniej naciskali siatkarze z Austrii i to oni wygrali partię.Podrażnieni takim obrotem sprawy Bułgarzy na trzecią odsłonę wyszli bardzo zmobilizowani i choć nie zdominowali boiska, to długi czas kontrolowali to, co się na nim działo, prowadząc dwoma bądź trzema punktami. W połowie przeciwnicy zdołali wyrównać, ale tylko na chwilę, bowiem następnie bułgarski zespół zagrał dobrze blokiem i zmuszał rywali do błędów. To zaowocowało pewną wygraną podopiecznych Silvano Prandiego. Bułgarzy popełniali bardzo dużo błędów w kolejnej części meczu, jednak spisywali się również bardzo dobrze w zagrywce i bloku, co zrobiło różnicę i dało im wygraną.

Austria – Bułgaria 1:3
(21:25, 25:20, 19:25, 22:25)

Składy zespołów:
Austria: Landfahrer (12), Wohlfahrtstatter (10), Kronthaler (20), Tusch (2), Jurkovics (3), Ecker (10), Ringseis (libero) oraz Thaller (1), Grabmuller
Bułgaria: Atanasow (10), Skrimow (12), Seganow, Grozdanow (15), Sokołow (17), Kartiew (5), Iwanow (libero) oraz Karakaszew (libero), Chawdarow (1) i Dimitrow


W Macedonii Północnej reprezentacja Turcji nie miała większych problemów z pokonaniem ekipy gospodarzy. To ona od początku meczu prowadziła i to ze znaczną różnicą, którą bardzo szybko wypracowała. Rywale w pierwszym secie nie mogli poradzić sobie z zagrywkami i blokiem tureckich siatkarzy. Gdy jednak przeciwnicy stracili swoją skuteczność w serwisie, Macedończycy wykorzystali swoją szansę w drugiej odsłonie. Lepsze przyjęcie pozwalało im skuteczniej atakować i byli w tym elemencie zdecydowanie lepsi od przeciwników. Sami dołożyli też trzy bloki i wygrali tę część meczu.

Turcy nie pozwolili już przeciwnikom na więcej. Wrócili do swojej dobrej postawy w polu serwisowym, co okazało się kluczowe dla całego spotkania. Dwie kolejne partie padły ich pewnym łupem. W trzecim secie Macedończycy popełniali błędy w każdym elemencie, natomiast w czwartym zupełnie nie radzili sobie w ataku. Przeciwnicy zdominowali siatkę i zapisali na swoim koncie drugą wygraną w turnieju.

Turcja – Macedonia Północna 1:3
(25:16, 18:25, 25:18, 25:12)]

Składy zespołów:
Turcja: Savas (12), Subasi (14), Eksi (4), Gulmezoglu (7), Lagumdzija (18), Karasu (7), Mert (libero) oraz Bostan, Bayram (1), Toy (3) i Gunes (1)
Macedonia: Gjorgiev G. (1), Gjorgiev N. (18), Milev (10), Ljaftov (14), Andonov (1), Nikolov (4), Mihailov (libero) oraz Nikolovski (libero), Angelovski i Savovski

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Mistrzostwa Europy

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-01-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved