Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Kwal. LM M: Porażka IBB Polonii Londyn. Zwycięski Burgas i Nowy Sad

Kwal. LM M: Porażka IBB Polonii Londyn. Zwycięski Burgas i Nowy Sad

Cztery drużyny z grupy D i F rozgrywały mecze kwalifikacyjne do fazy grupowej Ligi Mistrzów. W Austrii i we Włoszech, gdzie odbywają się dwa turnieje, bez wątpienia można było odczuć zaciętą walkę o punkty. Zespoły nie mogły sobie pozwolić na żadne złe posunięcia, ponieważ każdy z meczów mógł decydować o przejściu danej ekipy do następnej rundy.

Grupa D: SK Zadruga Aich/Dob (AUT) vs Neftochimik Burgas (BUL)

Po starciu austriacko-bułgarskim, zarówno SK Zadruga Aich/Do,b jak i Neftochimik Burgas będą mogły pochwalić się kolejnymi solidnymi występami. Mimo że zespół z Austrii wygrał drugiego seta z bardzo dużą przewagą nad rywalami po drugiej stronie siatki, a po trzeciej partii prowadził już 2:1, emocjonująca walka Burgasu w czwartym secie doprowadziła do tie-breaka.  I to mistrz Bułgarii ostatecznie mecz zwyciężył  3:2.

Konrad Formela (MVP meczu) oraz Maximilian Landfahrer po raz kolejny potwierdzili, że są w dobrej formie, obaj zdobywając po 20 punktów. Z kolei wśród członków bułgarskiej drużyny świetny występ zapisał na swoim koncie Jani Jeliazkow (18 punktów).

Martin Micheu, menadżer sportowy SK Zadruga Aich/Dob skomentował postawę drużyny. – Wydaje się, że naszym debiutantom naprawdę podobał się ten turniej i już osiągnęli więcej, niż oczekiwano! Szkoda, że ​​nie mogliśmy dziś wygrać tego ekscytującego meczu, ale Bułgarzy byli w stanie kontrolować najważniejsze elementy gry, które są niezbędne do wygrania tak zaciętego meczu.

SK Zadruga Aich/Dob (AUT) Neftochimik Burgas (BUL) 2:3
(20:25, 25:13, 25:21, 18:25, 13:15)

Grupa F: OK Vojvodina Seme Nowy Sad (SRB) vs IBB Polonia Londyn (ENG)

Drugi dzień meczów w grupie F przyniósł zwycięstwo dla OK Vojvodina Nowy Sad, który tym samym wykluczył z wyścigu kwalifikacyjnego IBB Polonię Londyn. Tego wieczoru obie drużyny zagrały bardzo wyrównany mecz, szczególnie w pierwszych dwóch setach, po których wynik nadal pozostawał w pełni otwarty.  Potem jednak przewagę zdobyła drużyna z Serbii i  choć Polonia Londyn walczyła o każdy punkt, nie udało się jej doprowadzić do tie-breaka. Mecz zakończył się ostatecznie  wynikiem 3:1.

– Jesteśmy szczęśliwi, że wygraliśmy ten mecz i jutro wieczorem będziemy mogli bez presji zagrać z Trentino Itas. Dzisiejszy mecz był ciężki i trudny, ale wygraliśmy dzięki skupieniu, jakie włożyliśmy we wszystkie elementy i pracę zespołową, która rozwinęła się z biegiem czasu –  powiedział atakujący drużyny z Serbii Aleksandar Blagojevic.

Myślę, że to było pozytywne doświadczenie dla zespołu. Walczyliśmy, jak mogliśmy, biorąc pod uwagę, że jesteśmy tu razem zaledwie od kilku dni – powiedział z kolei po meczu Marcus Nilsson, siatkarz IBB Londyn.

W czwartek wieczorem ponownie w BLM Group Arena (20:30 CEST) Nowy Sad zmierzy się z gospodarzami w finałowym i decydującym meczu puli F.

Vojvodina Nowy Sad (SRB) Polonia Londyn (ENG) 3:1
(21:25, 25:21, 25:23, 25:18)