Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Kwal. LM M: Lindaren Volley Amriswil w kolejnej rundzie

Kwal. LM M: Lindaren Volley Amriswil w kolejnej rundzie

Szwajcarski Lindaren Volley Amriswil wygrał rewanżowe spotkanie eliminacji Ligi Mistrzów z Mladostą Brcko i awansował do kolejnego etapu rozgrywek. Podobnie jak w pierwszym spotkaniu szwajcarski zespół nie dał bośniackiemu zespołowi żadnych szans, rozbijając go w trzech setach.

Już od pierwszych piłek spotkania inicjatywa należała do siatkarzy Lindaren Volley Amriswil. Szybko stworzyli sobie komfortową sytuację, wychodząc na wysokie prowadzenie (8:3). Pięciopunktową nadwyżkę utrzymywali do wyniku 11:6. Wówczas łupem szwajcarskiej ekipy padły cztery kolejne akcje i ich przewaga wzrosła do dziewięciu oczek.

Z każdą kolejną piłką dominacja podopiecznych Vincenta Pichette’a była coraz bardziej wyraźna. Ostatecznie rozbili oni w tym secie przeciwników 25:12.

Drugą partię gospodarze rozpoczęli od jeszcze mocniejszego uderzenia. Po kilku pierwszych akcjach wygrywali aż 13:1. Siatkarze Mladosti byli bezradni wobec świetnie spisujących się rywali i nie potrafili nawet na moment nawiązać z nimi wyrównanej walki. Jednostronną odsłonę pewnie wygrał zespół szwajcarski. Bośniacka ekipa nie zdołała nawet przekroczyć bariery 10 punktów. Lindaren Volley Amriswil triumfował bowiem 25:9.

Nic nie wskazywało na to, że Mladost Brcko zdoła odwrócić losy tego spotkania. Gospodarze kolejnego seta również rozpoczęli z wysokiego c, odskakując rywalom od razu na sześć oczek (6:0). Goście w pewnym momencie zdołali jednak zniwelować tę przewagę o połowę (8:5), a po kilku kolejnych akcjach zbliżyli się do ekipy z Amriswil na dwa punkty (12:10). Podopieczni Vincenta Pichette’a nie dali wybić się z rytmu i znów sukcesywnie zaczęli przejmować inicjatywę. Do końca seta pozwolili bośniackiej drużynie na zdobycie tylko trzech oczek, wygrywając go pewnie 25:13 i meldując się tym samym w kolejnej rundzie eliminacji.

Lindaren Volley Amriswil – Mladost Brcko 3:0
(25:12, 25:9, 25:13)
Stan rywalizacji: 2:0 dla Lindaren Volley Amriswil
Awans: Lindaren Volley Amriswil