Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Kwal. LM M: Lindaren Volley Amriswil bliżej drugiej rundy

Kwal. LM M: Lindaren Volley Amriswil bliżej drugiej rundy

Pierwszą serię spotkań w kwalifikacjach do tegorocznej Ligi Mistrzów zakończyło starcie pomiędzy bośniacką Mladostą Brcko oraz szwajcarskim Lindaren Volley Amriswil. Do awansu do drugiej rundy przybliżyli się goście, którzy pokonali ekipę z Bałkanów bez straty seta.

Od początku prym na boisku wiedli podopieczni Vincenta Pichette’a. Szybko w pierwszej partii odskoczyli gospodarzom, wychodząc na pięciopunktowe prowadzenie (5:0). Choć rywale próbowali odrabiać straty, utrzymali je do wyniku 10:5. Wtedy ich przewaga zaczęła jeszcze wzrastać i wkrótce wynosiła aż dziesięć oczek (17:7). Bośniacka ekipa nie potrafiła odpowiedzieć na świetną grę siatkarzy z Amriswil. Szwajcarska drużyna wygrała seta ostatecznie 25:12.

W drugiej odsłonie jako pierwsi na prowadzeniu znaleźli się siatkarze Mladosti. Nie było ono jednak znaczące, bo zaledwie jednopunktowe. Przy wyniku 3:2 dla gospodarzy inicjatywę ponownie zaczęli zaś przejmować przyjezdni. Chwilę potem wygrywali oni już z przewagą czterech oczek (8:4). Gospodarze zdołali jeszcze wówczas odrobić do nich dwa punkty, ale szwajcarski zespół nie dał wybić się z rytmu. Stopniowo zaczął odskakiwać i po kilku kolejnych akcjach wyraźnie prowadził (17:9). Goście znów wysoko wygrali partię, tym razem rozbijając rywali do 13.

Rozpędzeni siatkarze Lindaren Volley nie zamierzali zwalniać tempa. W secie numer trzy znów szybko odskoczyli swoim przeciwnikom i po kilku pierwszych akcjach prowadzili 8:4. Z każdą kolejną ich prowadzenie jeszcze bardziej rosło, niebawem było aż sześciopunktowe (12:6). Tak jak w poprzednich partiach, goście całkowicie kontrolowali wydarzenia na boisku, pewnie znów triumfując. Przypieczętowali spotkanie pokonując ekipę z Brcka 25:10.

Mladost Brcko – Lindaren Volley Amriswil 0:3
(12:25, 13:25, 10:25)