Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Kwal. LM M: Dynamo Apeldoorn i SK Zadruga z pierwszymi zwycięstwami

Kwal. LM M: Dynamo Apeldoorn i SK Zadruga z pierwszymi zwycięstwami

fot. FIVB

Rozpoczęły się kwalifikację mające wyłonić dwie drużyny, które dołączą do fazy grupowej i wezmą udział w Lidze Mistrzów 2022/2023. Swoje pierwsze mecze rozegrały już cztery drużyny Dynamo Apeldoorn (NED), OK Strumica Nikob (MKD), Budva Budva (MNE) i SK Zadruga Aich/Dob (AUT). Drużyny z Holandii i Austrii wygrały swoje mecze.

Wtorek rozpoczął się od meczu drużyny Budva Budva z zespołem SK Zadruga Aich/Dob. Inauguracyjny set bardzo dobrze zaczęła austriacka drużyna. W polu serwisowym świetnie spisywał się Alpar Szabo dzięki czemu SK Zadruga miało już kilka oczek przewagi (5:1). Czarnogórska drużyna starała się nadrobić brakujące punkty, ale Austriacy utrzymywali bezpieczną przewagę (6:4, 9:7). Na nic się zdały skuteczne ataki Aleksandara Gmitrovicia i Adina Fazlicia, bo drużyna z Austrii cały czas była dwa punkty z przodu. Dzięki dobrym akcjom Aspiotisa, Madjunkova i Szabo zespół z SK Zadruga z kilkupunktową przewagą wszedł w ostatnia fazę partii (20:13). Zespołowi z Czarnogóry nie udało się odrobić straty punktowej mimo kilku dobrym akcjom, np. blokom Begicia i Giljanovicia. Odsłonę zakończył Redi Bakiri, który wybił piłkę po bloku w aut (25:19).W drugim secie poziom spotkania był bardziej wyrównany. Delikatnie z przodu była drużyna z Czarnogóry, której udało się przez chwilę utrzymać trzypunktowe prowadzenie (5:2). W czarnogórskiej drużynie świetnie spisywał się Milic, a w zespole z Austrii dobrze sobie radził Madjunkov. Przez jakiś czas drużyny grały punkt za punkt (7:7, 10:10). Następnie drużyna SK Zadruga zaczęła odjeżdżać przeciwnikom z wynikiem (15:10). Begić w polu serwisowym i Fazlić na boisku starali się robić wszystko, by nadrobić wynik, jednak kilkupunktowa przewaga cały czas się utrzymywała. W kocowej fazie seta punkty zdobywała już tylko drużyna z Austrii. Patrię zakończył Redi Bakiri skutecznym atakiem (25:15).

Trzecia odsłona zaczęła się podobnie do drugiej. Poziom był wyrównany, a drużyny grały punkt za punkt (2:2, 5:5). Raz jedna drużyna obejmowała prowadzenia, raz druga. Dopiero as serwisowy Kaibalda dał sygnał Austriakom do ataku (17:16). Przyjmujący zaliczył świetny występ w polu serwisowym, dostarczając drużynie kilku punktów (19:16). W drużynie Czarnogóry Giljanovic i Gmitrovic starali się gonić wynik, ale zespół SK Zadruga cały czas był z przodu. Mecz zakończył skutecznym atakiem Filip Madjunkov (25:21).

Budva Budva – SK Zadruga Aich/Dob 0:3
(19:25, 15:25, 21:25)


W drugim meczu dnia zespół Dynamo Apeldoorn zmierzył się z drużyną OK Strumica Nikob. Inauguracyjny set rozpoczął się wyrównanie. Raz jedna, a raz druga drużyna wychodziła na niewielkie prowadzenie. Mniej więcej w połowie seta drużyna z Holandii zaczęła delikatnie odskakiwać punktowo (11:7). Przyczyniły się do tego skuteczne akcje Martineza, Tijhuisa i Brilhuisa. Drużyna z Macedonii starała się gonić wynik, ale nie przynosiło to oczekiwanego skutku. Holenderska drużyna grała coraz lepiej. Partię zakończył skuteczny atak Van Cootena (25:20).

Druga odsłona była pokazem całkowitej dominacji drużyny z Holandii nad przeciwnikami. Zespół Dynamo szybko zdobył kilkupunktową przewagę, którą cały czas powiększała (3:1, 8:2, 13:4). Na zagrywce królował Martinez i Brilhuis. Świetne zagrania w polu dołożył jeszcze Tijhuis, Boekhoudt i Bak. Sytuację drużyny z Macedonii starał się poprawić m.in. Nakov i Iliev, ale nie byli w stanie odrobić ogromnej różnicy punktowej. Partię zakończył Robin Boekhoudt punktowym atakiem (25:13).

Trzeci set dobrze zaczęli holenderscy siatkarze. Dzięki dobrej zagrywce Krooka zdobyli kilka oczek do przodu (4:0). Zawodnikom z Macedonii udało się zdobyć kilka punktów dzięki dobrej grze Nakova, ale to zawodnicy z Dynamo cały czas mieli przewagę (8:5). Skuteczna gra Hofmana, Krooka i Van Cootena pozwalała utrzymywać bezpieczną, kilkupunktową przewagę nad macedońską ekipą (12:7, 17:11). Drużynie z Macedonii mimo starań nie udało się dogonić przeciwników. Mecz zakończył Tijmen Laane skutecznym blokiem (25:16).

Dynamo Apeldoorn – OK Strumica Nikob 3:0
(25:20, 25:13, 25:16)

Zobacz również:
Wyniki kwalifikacji do Ligi Mistrzów

źródło: cev.eu, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2022-09-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę